HTC One mini (M4)

5″ HTC Butterfly S oraz 4.3″ One mini z kamerami UltraPixel

HTC dobrze wie, że tak udany smartfon, jak One, musi mieć swoich naśladowców. Według ciągle niepotwierdzonych informacji, tajwański producent już przygotowuje dwie „mutacje” One, smartfony One mini (M4) oraz Butterfly S.

HTC One mini i HTC One

HTC One mini i HTC One

Pierwsze z urządzeń, HTC One mini ma być bezpośrednim konkurentem dla Galaxy S4 mini. Słuchawka ma posiadać 4.3″ ekran 720p, dwurdzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM oraz kamerę UltraPixel. Oczywiście w smartfonie nie zabraknie frontowych głośników stereo oraz systemu Android 4.2 (wraz z nakładką Sense 5.0).

HTC One mini (M4)

HTC One mini (M4)

One mini ma zostać zaprezentowany już w połowie czerwca. Jeśli chodzi o poprzednie przecieki dotyczące One mini (M4), to według nich urządzenie ma mieć ponadto 16GB pamięci wewnętrznej, dźwięk Beats Audio, łączność LTE oraz 1,700mAh baterię.

Kolejny ze smartfonów, o którym mowa, to Butterfly S. Urządzenie ma być „delikatną” aktualizacją w porównaniu z aktualnym Butterfly, z takim samym 5″ ekranem 1080p. Nowa w tym urządzeniu będzie kamera UltraPixel oraz bateria, o zwiększonej pojemności. Inne parametry Butterfly S, to slot na kartę microSD oraz chipset Snapdragon. Premierę tego urządzenia, podobnie jak w przypadku One mini, zaplanowano na połowę czerwca.

Czy obydwa smartfony pojawią się także w polskich sklepach? Tego oczywiście wykluczyć nie można, jednak zakładam, że to One mini ma większe szanse na zawędrowanie do Polski. Nasza krajowa premiera Butterfly S ma raczej nikłe szanse na zmaterializowanie, a to z tego względu, że w Polsce do tej pory nie można kupić podstawowego modelu tego urządzenia – Butterfly (który swoją premierę miał w zeszłym roku). A może HTC nareszcie poprawi dystrybucję swoich produktów i zacznie na nich zarabiać „globalnie”?

Źródło: GSMArena