android

500 milionów aktywacji systemu Android na całym świecie

Google chwali się, że ilość aktywacji systemu Android – przekroczyła już poziom 500 milionów.

android

Radosną nowinę ogłosił Hugo Barra, dyrektor Google do spraw produktu. Pół miliarda aktywacji naprawdę robi wrażenie. Każdego dnia aktywuje się podobno aż 1.3 miliona nowych urządzeń – oznacza to, że za 365 dni, jeśli obecny trend się utrzyma, Android osiągnie poziom 1 miliarda aktywacji.

Szkoda, że Google nie przygotowało z tego powodu jakiejś fajnej promocji w swoim sklepie Google Play – na wzór tej z końca zeszłego roku, kiedy to można było kupić świetne programy, za 0.10$.

Czy Google ma szansę utrzymać tak gigantyczne wzrosty systemu Android? Konkurencja Apple nie stwarza raczej zbyt wielkiego zagrożenia. Firma ma swój stały „elektorat” – który może ewentualnie odejść do innych systemów, znudzony niezmiennością produktów Apple. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o Windows Phone 8. System Microsoftu, dzięki integracji z desktopowym Windows 8 – ma szansę zagarnąć sporą część rynku i przejąć cześć klientów Androida. Na rozstrzygnięcie tego dylematu będziemy musieli jeszcze oczywiście poczekać, co najmniej kolejny rok.

Źródło: Google