Huawei Ascend Mate oraz Ascend D2

6.1-calowy Huawei Ascend Mate oraz 5-calowy Ascend D2 oficjalnie zaprezentowane

Huawei na konferencji prasowej, odbywającej się w trakcie targów CES 2013 – zaprezentowało swoje dwa nowe, androidowe smartfony. Poznajcie 6.1-calowego Ascend Mate oraz 5-calowego Ascend D2.

Huawei Ascend Mate oraz Ascend D2

Huawei Ascend D2

Ascend D2 wyposażono w 5-calowy ekran 1080p (443 ppi), otoczony bardzo cienką ramką. Wewnątrz smartfona kryje się czterordzeniowy chipset K3V2 z 1.5 GHz procesorem, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkownika (niestety brak slotu microSD). Amatorów robienia zdjęć ucieszy pewnie fakt, że chiński producent wyposażył swój smartfon w 13 MP kamerę z tyłu oraz 1.3 MP z przodu.

Huawei Ascend D2

Huawei Ascend D2

W urządzeniu nie zabrakło także łączności LTE oraz systemu Android 4.1 Jelly Bean, który został dość mocno zmodyfikowany przez Huawei. Całość zasila potężne, 3,000 mAh ogniwo, które powinno zapewnić energię na dość długi czas. Warto dodać, że urządzenie jest w pełni odporne na kurz oraz przypadkowe zachlapania wodą.

Huawei Ascend D2

Huawei Ascend D2

Ascend D2 w pierwszej kolejności (jeszcze w tym miesiącu) pojawi się w chińskich sklepach. Niestety Huawei nie zdradziło, kiedy zobaczymy smartfon w innych krajach i jaka będzie jego cena.

Chiński producent wspomniał także o 4.7-calowym wariancie Ascend D2, jednak nie podał na jego temat żadnych szczegółów.

Huawei Ascend Mate

Na to urządzenie większość z nas czekała z utęsknieniem, dlaczego? Gdyż jest to pierwszy smartfon, który wielkością ekranu – pobił Galaxy Note II. Ascend Mate został wyposażony przez producenta w ogromny, 6.1-calowy ekran HD 720p, chroniony szkłem Gorilla Glass 2. Według Huawei ramka wokół ekranu jest tak mała, że wyświetlacz zajmuje aż 73% przedniego panelu. Jeśli chodzi o chipset, mamy tu ten sam układ, co w D2 – czyli 1.5 GHz chip K3V2, wsparty przez 2 GB pamięci RAM.

Huawei Ascend Mate

Huawei Ascend Mate

Niestety, niektóre parametry tego smartbletu są gorsze, niż u jego mniejszego brata. Zamiast 13 MP kamery głównej, chiński gigant zastosował tu 8 MP przetwornik. W Mate próżno nam także szukać modułu łączności LTE.

Jeśli chodzi o inne parametry, znajdziemy tu 1.3 MP kamerę do wideokonferencji, slot na karty microSD oraz ogromną, 4,050 mAh baterię. Całość (tak jak w D2) działa w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean, wraz z nakładką Huawei Emotion UI.

Tak jak w przypadku poprzedniego smartfona, tak i Ascend Mate w pierwszej kolejności (w lutym) pojawi się w Chinach. Producent niestety nie ujawnił ceny urządzenia, jednak z wcześniejszych przecieków wiemy, że powinna ona wynieść około 480$ (czyli ok. 1500 zł).

Źródło: GSMArena