Huawei Ascend P6

6.2mm Huawei Ascend P6 oficjalnie zaprezentowany

Huawei Ascend P6 w różnego rodzaju plotkach, przeciekach i zwiastunach, pojawia się już od dość długiego czasu. Dzisiaj Huawei przyniosło kres wszelkim domysłom, prezentując nowego rekordzistę – najcieńszy smartfon na świecie, model Ascend P6.

Huawei Ascend P6

Nareszcie możemy poznać pełną i oficjalną specyfikację urządzenia, które dysponuje naprawdę fajnym designem. Wewnątrz Ascend P6 znajdziemy całkiem mocne bebechy, m.in. czterordzeniowy chipset Huawei K3V2 (ten sam, który napędza Ascend Mate, Ascend P2 oraz Ascend D2), z czterordzeniowym procesorem Cortex-A9, taktowanym zegarem 1.5GHz. Dzięki 2GB pamięci RAM, ten mocny układ może w pełni rozwinąć swoje skrzydła.

Huawei Ascend P6 - różne kolory

Wyświetlacz w Ascend P6 stanowi 4.7″ matryca LCD, o rozdzielczości HD 720p. Producent w swoim  urządzeniu nie zapomniał również o aparacie, który ma 8MP sensor BSI oraz bardzo jasny obiektyw, o światłosile wynoszącej f/2.0. Dzięki kamerze głównej możemy oczywiście bez problemu kręcić filmy 1080p. Osoby korzystające z wideorozmów znajdą w smartfonie także 5MP kamerę przednią.

Huawei Ascend P6 - czarny i różowy

Chiński producent chyba zdaje sobie sprawę z tego, że na równi z mocnym procesorem, użytkownicy smartfonów cenią sobie również najnowsze wersje systemu Android. To dlatego Ascend P6 już po wyjęciu z pudełka, będzie działać na bazie Androida 4.2.2 Jelly Bean.

Huawei Ascend P6 - front

Inne parametry słuchawki, to 2000mAh bateria, 8GB pamięci flash, wsparcie dual-SIM (dual stand-by), łączność HSPA, Wi-Fi, Bluetooth oraz radio FM. Oczywiście najważniejszą cechą tego smartfona, jest jego smukła obudowa, która mierzy zaledwie 6.18mm grubości. Według Huawei, taki wynik zapewnia Ascend P6 tytuł aktualnego, najcieńszego smartfona na świecie. Urządzenie jest także lekkie, bo waży tylko 120 gramów.

Kiedy Ascend P6 pojawi się w sklepach? Chińczycy będą mogli go nabyć już w tym miesiącu, podczas gdy w Europie powinien się pojawić w lipcu. Huawei niestety nie podało ceny P6, jeśli więc coś na ten temat się pojawi, na pewno Was o tym poinformuję. Gdyby komuś było jeszcze mało, poniżej można obejrzeć dwa filmy promujące ten nowy smartfon.

Źródło: Huawei