Samsung Galaxy Note – używanie rysika

6.3-calowy ekran w Samsungu Galaxy Note III?

Źródła w Korei Południowej informują, że Galaxy Note III, który swoją premierę ma mieć w drugiej połowie 2013 roku – pojawi się z ogromnym, 6.3-calowym ekranem.

Samsung Galaxy Note - używanie rysika

Galaxy Note pierwszej generacji

Erę smartbletów (phabletów) rozpoczął Galaxy Note I, który swoją premierę miał w 2011 roku. Urządzenie jak na tamten czas – miało gigantyczny, 5.3-calowy ekran. Jak się okazało, ku niedowierzaniu wielu osób, Note zdobył całą masę wielbicieli i doczekało się następcy, Samsunga Note II. Urządzenie dostało jeszcze większy, 5.5-calowy wyświetlacz i sprzedaje się o wiele lepiej, niż Note I. Według Korea Times, koreański producent chce pójść o krok dalej i zaprezentować smartblet z 6.3-calowym ekranem.

Dyskusja nt. wielkości ekranu Note II pojawiła się podczas dyskusji o ekranach LCD Samsunga. Koreański gigant chcę mocno zredukować budżet działu, zajmującego się tą technologią – a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rozwój wyświetlaczy OLED (w tym tych elastycznych). Motywem skupienia się na OLED ma być dla Samsunga chęć odróżnienia się od bardzo nasyconego i jednolitego rynku produktów, z ekranami LCD.

Specyfikacja Note III jest w tej chwili wielką niewiadomą. Jeśli plotka o 6.3-calowym ekranie okaże się prawdą – to N3 chyba nie będzie już można nazywać smartfonem ani nawet smartbletem, lecz małym tabletem.

Źródło: KoreaTimes