LG flexible OLED

6″ giętki panel OLED firmy LG wchodzi do masowej produkcji

LG, które w wyścigu z Samsungiem pragnie jako pierwsze zaprezentować komercyjny smartfon z giętkim ekranem OLED – zaprezentowało dzisiaj elastyczną, 6″ matrycę, która będzie wykorzystywana w przyszłych produktach tej firmy. Jej specyfikacja budzi duży podziw.

LG flexible OLED

6″ giętki OLED LG mierzy zaledwie 0.44mm grubości, co jest nieprawdopodobnym wynikiem. Do tej pory żaden smartfonowy ekran nie dysponował tak niewielką grubością. Koreański producent swój cienki panel uzyskał dzięki zastąpieniu szkła przez plastik. Zmniejszeniu uległa również waga komponentu, która wynosi 7.2g.

Warto dodać, że giętki ekran zaprezentowany dzisiaj przez LG to w tej chwili największy dostępny wyświetlacz OLED. Do tej pory miano największego OLED’a miała 5.7″ matryca montowana w Galaxy Note 3. LG niestety nie wspomina o pozostałych parametrach nowego ekranu, jak np. jasność, czy rozdzielczości (w tym przypadku można jednak zakładać, że jest to 1080p). Co istotne, ekran wchodzi już do masowej produkcji, więc debiut urządzeń LG opartych o giętkie ekrany OLED jest coraz bliższy.

Oczywiście 6″ to maksymalna wielkość jaką deklaruje LG, co oznacza, że producent może stworzyć ten komponent również o mniejszej przekątnej.

Przypominam, że LG i Samsung mają jeszcze w tym tygodniu zaprezentować smartfony z zakrzywionymi wyświetlaczami – Samsung Galaxy Note 3 Active oraz LG Z. Wspomniany w tym tekście ekran będzie według plotek wykorzystany dopiero w przyszłym roku, do budowy smartfona LG G Flex. Samsung w tym czasie ma także pokazać swój giętki smartfon – Galaxy Round.

Źródło: LGD