Huawei Honor 4X – przód

64-bitowy Huawei Honor 4X pojawił się w TENAA

Za sprawą chińskiego urzędu, wydającego certyfikaty dla urządzeń komunikacyjnych (TENAA) – mamy możliwość poznania kolejnego, 64-bitowego smartfona, modelu Huawei Honor 4X, który już wkrótce powinien pojawić się w sklepach w bardzo korzystnej cenie.

Huawei Honor 4X - przód

Honor 4X ma być głównym orężem Huawei przeciwko bardzo popularnej w Chinach linii smartfonów Xiaomi Redmi. Produkt Huawei nosi nazwę roboczą Che-1-CL20 i najprawdopodobniej zadebiutuje właśnie jako Honor 4X.

Z przecieku dowiadujemy się, że urządzenie ma 64-bitowy chipset Snapdragon, 5.5″ ekran 720p, 2 GB RAM, wsparcie dla łączności LTE oraz system Android 4.4 KitKat. Z tyłu obudowy znajdzie się miejsce dla 13 Mpix kamery, a z kolei na froncie zostanie umieszczona 5 Mpix kamerka do selfie.

Huawei Honor 4X - tył

Dzięki chipsetowi firmy Qualcomm smartfon Huawei Honor 4X będzie w stanie łączyć się poprzez takie sieci, jak FDD i TD LTE oraz TD-SCDMA, WCDMA, CDMA i GSM.

Prognozowana cena Honor 4X ma wynieść ok. 800 juanów, czyli w przeliczeniu na złotówki ok… 430 zł. Musicie przyznać, że taka cena za sprzęt z takimi podzespołami będzie naprawdę atrakcyjna. Czy sprzęt pojawi się w Polsce? Tego nie wiadomo. Wątpię jednak, że po opodatkowaniu, ocleniu, dodaniu marż – będzie nadal kosztować 430 zł.