Xiaomi Hongmi 1s – czarny

64 – bitowy smartfon Xiaomi w TENAA

W ciągu kilku ostatnich tygodni wszystkie portale technologiczne obfitują w doniesienia pochodzące prosto ze strony internetowej chińskiego urzędu TENAA. Tym razem mam dla was kilka informacji o chińskim, 64 – bitowym smartfonie.

Xiaomi Hongmi 1s - czarny

Xiaomi Redmi 1S

Urządzenie, którego parametry techniczne będę chciał w tym tekście przybliżyć, wygląda bardzo podobnie do znanego wam zapewne Xiaomi Redmi 1S, co może wskazywać, że na załączonych zdjęciach widzimy po prostu jego następcę – Redmi 2. Smartfon ten dysponuje ekranem o przekątnej 4,7” o rozdzielczości 720p oraz 64 – bitowym chipsetem (prawdopodobnie Snapdragonem 410) o taktowaniu wynoszącym 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM.

Xiaomi-Redmi-2_1

Według TENAA, w modelu tym wygospodarowano 8 GB wbudowanej przestrzeni na pliki, zamontowano akumulator o pojemności 2220 mAh, a do dyspozycji użytkowników udostępniono główną, 8 MPix kamerę oraz frontową o matrycy 2 MPix. Całość pracuje w oparciu o system Android w wersji 4.4.4 KitKat oraz waży 134g.

Xiaomi-Redmi-2_3

Na ujawnionych zdjęciach widać ponadto ciekawe czerwone przyciski pod ekranem, co powszechnie spotykane jest w smartfonach Xiaomi. Zauważyć możemy również, że włącznik oraz przycisk do sterowania głośnością znajdują się na prawej krawędzi urządzenia, a pod główną kamerką znajdziemy diodę doświetlającą LED. Chiński producent postanowił wyposażyć to urządzenie w moduł łączności LTE.

Xiaomi Redmi 2 trafi na sklepowe półki najprawdopodobniej w różnych wariantach kolorystycznych – czarnym, białym, czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim oraz purpurowym. Jego cena, jak na budżetowy telefon przystało, wynieść ma około 100 dolarów amerykańskich.