Huawei Ascend P6 – Box

8-rdzeniowy Ascend P6S potwierdzony przez szefa Huawei

Huawei Ascend P6 to jeden z najlepiej wyglądających i najcieńszych smartfonów dostępnych na rynku. Chociaż urządzenie oczarowuje swoim designem, to niestety jego wnętrze (ze wskazaniem na chipset, który dostarcza więcej ciepła niż mocy obliczeniowej) nie jest już tak imponujące. Wygląda jednak na to, że Ascend P6 doczeka się następcy – modelu Ascend P6S.

Huawei Ascend P6 - Box

Szef tego chińskiego producenta, Xu Xin Quan, poinformował, że Ascend P6S będzie udoskonaloną wersją P6, wyposażoną w 8-rdzeniowy chipset. Co ważne, będzie to „prawdziwie 8-rdzeniowy” układ, co oznacza, że w przeciwieństwie do np. samsugowego Exynosa – wszystkie osiem rdzeni może działać jednocześnie. Niestety nie wiadomo, z jakiego rozwiązania skorzysta Huawei. Być może będzie to zaprezentowany niedawno, 8-rdzeniowy chip firmy MediaTek? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Huawei stworzy własnego 8-rdzeniowca.

Niestety to w zasadzie wszystko, czego możemy się dowiedzieć o Ascend P6S. Reszta specyfikacji tego urządzenia na chwilę obecną pozostaje nieznana. Możemy się jednak spodziewać, że w podobnie jak widoczny na powyższym zdjęciu Ascend P6, model P6S będzie dysponował takim samym designem i (nie licząc chipsetu) zbliżoną specyfikacją. Mam nadzieję, że Huawei wkrótce zaprezentuje swój nowy produkt. Liczę też na to, że firma szybko i sprawnie wprowadzi go do sklepów, bo jak wiemy z doświadczenia – w przypadku tego producenta od momentu prezentacji produktu do pojawienia się go w sklepach, może minąć sporo czasu.

Aktualizacja(19.11.2013): Ascend P6S pojawił się już w chińskim urzędzie, zajmującym się patentowaniem tego typu sprzętu. Oczywiście Chińczycy nie omieszkali udostępnić kilku, nieoficjalnych zdjęć tego urządzenia, które wygląda dokładnie jak jego poprzednik – Ascend P6.

Aktualizacja (13.I.2014): Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Ascend P6S ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Sklepowa cena sprzętu wyniesie podobno ok. 380$, czyli jakieś 1180 zł.


  • Robert

    Nie miałeś w ręku urządzenia to się nie wypowiadaj Januszu M. Jesteś żałosny. Gdyby pisała takie bzdury osoba w wieku 10 – 14 lat to wytłumaczeniem było by poprostu dziecinne podejście do świata. Ale gdy wypisuje takie bzdury ponad 50 letni facet, to jest już chore.

  • Nazir

    Koszmarny ten smartfon i nakładka od Huwaei 😀