Rynek Windows Phone w 10-2013 – ogolem

9 na 10 sprzedanych smartfonów z WP8 zostało wyprodukowanych przez Nokię

AdDuplex to największa sieć promocyjna dla systemu Windows Phone oraz Windows 8. Dzięki danym, jakie ta firma pozyskuje – możemy się dowiedzieć, jak w ujęciu statystycznym wygląda „egzystencja” systemu Windows Phone.

Rynek Windows Phone w 10-2013 - ogolem

Z raportu jasno wynika, że najpopularniejszymi smartfonami z Windows Phone 8, są modele Nokia Lumia, które stanowią aż 90% globalnej „populacji” urządzeń z tym OS’em. Jest to rezultat lepszy o 5% niż ten z czerwca i o 3% wyższy niż ten z sierpnia. Taki wynik jest oczywiście zupełnie zrozumiały, bo żaden z rywali Nokii nie pokazał od tamtego czasu żadnego smartfona z Windows Phone. Jak sami możecie zobaczyć na powyższym wykresie, jedynie HTC udało się „wyszarpnąć” nieco od Nokii. Pozostali producenci, jak Samsung i Huawei – zostali praktycznie całkowicie zmarginalizowani.

AdDuplex udostępniło również dane, które obrazują nam jakie konkretnie modele smartfonów z WP8 mają wzięcie. Jak sami widzicie, największą popularność zdobyła Lumia 520, która od sierpnia zdobyła kolejne sześć punkcików procentowych. Na dalszych miejscach pod względem popularności jest Lumia 920, 620 oraz 720.

Rynek Windows Phone w 10-2013 - modele

A co z poprzednią wersją microsoftowego systemu, Windows Phone 7? Przecież już od jakiegoś czasu nie jest ona wspierana przez Microsoft, można więc śmiało stwierdzić, że WP7 to OS martwy. Poniżej sami możecie zobaczyć, że „Siódemka” nadal dzierży solidne 29.1% udziału, jednak w porównaniu do sierpnia traci 5.9%.

Rynek Windows Phone w 10-2013 - wersje OS

Na koniec wykres, który przedstawia popularność urządzeń nie tylko z WP8, ale także z WP7. Lumia 520 nadal ma tu pierwszeństwo, jednak widać, że nadal sporo osób nosi w kieszeni Lumię 710 i 800.

Rynek Windows Phone w 10-2013 - modele z WP

Co ciekawe, na żadnym wykresie nie widać Lumii 1020, a smartfon jest przecież na rynku już kilka miesięcy. Wygląda więc na to, że ten supersmartfon Nokii z doskonałą kamerą PureView nie sprzedaje się tak dobrze, jak by tego chciał producent.

Źródło: AdDuplex