Acer-Allegro-0

Acer Allegro – pierwszy smartfon z WP Mango tej firmy

Acer oficjalnie zaprezentował swój pierwszy smartfon, oparty o system Windows Phone 7.5 Mango – model Allegro.

Acer Allegro

Acer Allegro pojawiał się na łamach SmartFan.pl już dwukrotnie, tyle, że pod inną nazwą – Acer W4. Pierwszy raz pod koniec maja, kiedy Acer ujawnił jego specyfikację, a drugi raz we wrześniu – mogliśmy wtedy obejrzeć nawet wideo, z udziałem tego urządzenia.

Jak wygląda specyfikacja Allegro? Urządzenie zostało wyposażone w układ Qualcomm MSN8255, z procesorem o taktowaniu 1GHz. W Allegro zastosowano 3.6-calowy wyświetlacz WVGA (480×800 pikseli), 5MP kamerę z AF, HSPA, DLNA, oraz WiFi 802.11 b/g/n. Smartfon posiada również 8GB pamięci wewnętrznej i 512MB RAM.

Według zapewnień producenta – urządzenie na półkach europejskich sklepów pojawi się jeszcze przed świętami. Jego cena ma wynieść 299 euro (około 1295zł), czyli bardzo przyzwoicie. Nie wiadomo, czy smartfon będzie się u nas nazywać Allegro (prawo do tej nazwy ma już chyba pewien portal aukcyjny), czy może W4. Nowy Acer będzie z pewnością stanowić ciekawą konkurencję wśród innych smartfonów – szczególnie ze względu na niewygórowaną cenę.

Źródło: Pocketnow