Acer Iconia B1

Acer Iconia B1 – tani, 7-calowy tablet

Acer oficjalnie zaprezentował swój nowy, budżetowy tablet z systemem Android Jelly Bean. Urządzenie, oprócz niskiej ceny – nie ma się tak naprawdę czym pochwalić.

Acer Iconia B1

Zacznę więc od tego, co najfajniejsze w tym urządzeniu, czyli jego niskiej ceny. Według informacji, Iconia B1 ma kosztować mniej, niż 150$ (ok. 480 zł, niestety Acer nie podał dokładnej ceny). Jak przedstawia się specyfikacja tego androidowego tabletu?

Znajdziemy tu 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli, dwurdzeniowy 1.2 GHz chipset MediaTek 8317, 512 MB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD. Jest tu także 0.3 MP kamera do rozmów wideo, Bluetooth 4.0 oraz Android 4.1 Jelly Bean.

Jak więc widzicie, Acer Iconia B1 faktycznie nie ma nas czym zadziwić, chociaż cena wydaje się być dość atrakcyjna. Z drugiej jednak strony, jeśli tablet wystartuje w Polsce w cenie powyżej 500 zł, to czy nie warto dołożyć nieco grosza i kupić np. Nexusa 7, który ma przecież naprawdę imponującą specyfikację i doskonałe wsparcie od Google?

Aktualizacja: Acer ujawnił oficjalną cenę tabletu, która w Europie wyniesie 119 euro (ok. 500 zł).

Źródło: CNET