acer_iconia_smart

Acer Iconia Smart wkrótce w Niemczech

Acer, pod długim zwlekaniu – wreszcie zdecydował się na wypuszczenie Iconii Smart w Europie (a przynajmniej w jej części).

Acer Iconia Smart

Na oficjalnym, niemieckim profilu Facebook firmy Acer, pojawiła się informacja, iż Acer Iconia Smart trafi na niemieckie półki sklepowe we wrześniu tego roku. Iconia Smart to już „mały dinozaur”, gdyż jego premiera miała miejsce w lutym, na targach MWC 2011. Miejmy nadzieję, że ta niemiecka premiera, to nie kolejny fałszywy alarm – Acer już wcześniej zapowiadał, że Smart trafi do sprzedaży w UK już w maju, a nic z tego nie wyszło.

Acer Iconia Smart to smartfon z ponadprzeciętnie dużym ekranem, mierzącym aż 4.8-cala i rozdzielczości 1024 x 480. Smart został wyposażony w 1GHz procesor Scorpion, na układzie Qualcomm MSM8255-1 Snapdragon, 512MB RAM i 5MP kamerę – pełną specyfikację tego „giganta” znajdziecie w dziale „Specyfikacje„. Dodam tylko, że urządzenie działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread.

Cena urządzenia w Niemczech ma wynieść €499 – czyli na dzień dzisiejszy jakieś 2100zł. Nie wiadomo w tej chwili, czy Acer planuje sprzedawać ten smartfon też w innych krajach Europy – ale założę się, że w podobnym terminie co w Niemczech, pojawi się i w Polsce.

Źródło: GSMArena