Acer-ICONIA-TAB-A200-0

Acer Iconia Tab A200 oficjalnie

Firma Acer oficjalnie zaprezentowała swój nowy tablet – Iconia Tab A200.

Acer ICONIA TAB A200

Tablet w pierwszej kolejności trafi do sklepów z zainstalowanym systemem Android Honeycomb, lecz już w styczniu 2012 roku – ma otrzymać aktualizację do Ice Cream Sandwich. Poza tym A200 to tablet wyposażony w dwurdzeniowy układ Tegra 2, 1GB pamięci RAM, 10.1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WXGA (1280×800 pikseli). Urządzenie mierzy 12.4mm grubości i waży 720g (czyli całkiem sporo). A200 będzie sprzedawany w dwóch kolorach – tytanowo-szarym i metalicznej czerwieni.

Acer ICONIA TAB A200 - launcher

Producent dodatkowo wyposażył swój nowy tablet w interesującą „skórkę” o nazwie Acer Ring, która ma pomóc w szybkim odpalaniu aplikacji i robieniu zrzutów ekranu.

Jeśli chodzi o pamięć, przeznaczoną dla użytkownika – w sprzedaży będą dwie wersje Acer Iconia Tab A200 – z 8 i 16GB pamięci. Dodatkowo w tablecie będziemy mogli zainstalować kartę pamięci microSD – co pozwoli na jej znaczne rozszerzenie. Warto wspomnieć, iż Acer wyposażył swój tablet w klasyczny, pełnowymiarowy port USB.

Niestety, Acer nie ujawnił jeszcze, ile będzie kosztować jego nowy tablet. Na osłodę umieszczam poniżej film promocyjny, na którym możecie zobaczyć A200 „w akcji”.

Źródło: PhoneArena