Acer Liquid S1

Acer Liquid S1 oficjalnie: 5.7″ ekran i Android 4.2

Acer oficjalnie zaprezentował Liquid S1, czyli pierwszy smartfon tej firmy, wyposażony w 5.7-calowy ekran o rozdzielczości HD. Jak prezentuje się specyfikacja tego urządzenia, i kiedy możemy się go spodziewać w sklepach?

Acer Liquid S1

„Pod maską” Acera Liquid S1 umieszczono 1.5GHz, czterordzeniowy procesor oraz 1GB RAM’u. Całość działa w oparciu o platformę Android 4.2 Jelly Bean. Do kupienia będą dwie wersje smartfona – z obsługą dual-SIM i z single-SIM. Reszta parametrów S1, to 8MP kamera z fleszem LED, dźwięk DTS, Bluetooth oraz Wi-Fi.

Acer, oprócz dość mocnego hardware, nie zapomniał także o software. W Liquid S1 znajdziemy m.in. takie „smaczki”, jak Float User Interface (niektóre aplikacje pozostają „na wierzchu” interfejsu, dlatego użytkownik może z nich korzystać bez potrzeby ciągłego przełączania się między appkami), Voice Unlock (za pomocą głosu można odpalać różne komendy, wywołując w ten sposób pożądane funkcje), 2-Way Live Screen (możliwość wyświetlania tego samego obrazu na dwóch, różnych urządzeniach).

Producent obiecuje, że Liquid S1 trafi do sklepów w trzecim kwartale tego roku, m.in. w takich krajach, jak Belgia, Francja, Holandia, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy oraz Hiszpania. Cena smartfona wyniesie wtedy 349 euro, czyli około 1510 zł. Niestety Acer nie zdradził, czy S1 pojawi się także w Polsce. Mam jednak nadzieję, że ten tajwański producent nie zapomni o naszym kraju i udostępni swój smartfon także i u nas.

Źródło: Android Authority