Acer Liquid S2 – mapa drogowa

Acer Liquid S2: 5.98″ phablet ze Snapdragonem 800, 2GB RAM i Androidem Key Lime Pie?

Zaledwie kilka dni  temu Acer zaprezentował swój nowy, budżetowy smartfon – model Liquid Z3. Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie koniec premier tego tajwańskiego producenta, bo wkrótce możemy zobaczyć prawie 6″ smartblet Acer Liquid S2.

Acer Liquid S2 - mapa drogowa

Urządzenie pojawiło się na tzw. „mapie drogowej”, która właśnie wyciekła do internetu. Możemy z niej wyczytać debiuty nowych urządzeń Acera, które odbędą się do końca tego roku. Według mapy, Acer Liquid S2 jest wyposażony w następującą specyfikację:

 • 5.98″ ekran Full HD IPS
 • 2.3GHz, czterordzeniowy chipset (częstotliwość taktowania zegara wskazuje na Snapdragona 800)
 • 2GB RAM
 • 16GB pamięci wewnętrznej
 • wsparcie NFC
 • K OS (co może wskazywać właśnie na Key Lime Pie)

Acer Liquid S2 - mapa drogowa

Podawana w dokumentach cena Liquid S2 ma wynosić 600 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki około 2535 zł. Jeśli wierzyć danym umieszczonym na mapie drogowej, S2 zostanie oficjalnie zaprezentowany pod koniec trzeciego kwartału tego roku, czyli we wrześniu. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie… Android Key Lime Pie, który przecież nie miał jeszcze nawet swojej premiery. Czy jest więc możliwe, żeby Acer już we wrześniu pokazał urządzenie oparte o ten OS? Z drugiej jednak strony na przyszły miesiąc została oficjalnie zapowiedziana premiera Samsunga Galaxy Note III, nie zdziwi mnie więc, jeśli Acer też będzie chciał wystawić swojego konkurenta dla tego smartfona. Całą informację traktujcie oczywiście z dużym przymrużeniem oka, bo jest w niej cała masa niejasności.

Źródło


 • marcelj

  „Wycieknięty” roadmap wygląda na dość stary (Q3 2012?), więc wtedy mogli jeszcze zakładać że do tej pory pojawi się android 5, albo że 4.3 zmieni nazwę kodową. Także cokolwiek to będzie to raczej ruszy na ostatnim JB właśnie.

  • http://smartfan.pl Noob

   Trafna uwaga, czyli można raczej przypuszczać, że w S2 będzie raczej 4.3 JB a nie 5.0 KLP.