Acer Liquid S2 – kolory

Acer Liquid S2 – pierwszy smartfon nagrywający filmy 4K zaprezentowany

Wszyscy myśleliśmy, że to Samsung lub Sony 4 września zaprezentują pierwszy smartfon, który nagra filmy w jakości 4K. Okazuje się jednak, że ten przywilej podwędził gigantom nieco mniej znany ze swoich mobilnych urządzeń producent – Acer. Liquid S2, bo tak nazywano nową słuchawkę dysponuje naprawdę mocarną specyfikacją.

Acer Liquid S2 - kolory

Acer wyposażył Liquid S2 w chipset Snapdragon 800 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 2.2GHz, 2GB RAM, 6” ekran IPS Full HD (368ppi) chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Wewnątrz jest też 16GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia o 128GB, a to dzięki karcie microSD) i system Android 4.2.2 Jelly Bean. W kwestii zasilania mamy tu spore ogniwo, mające pojemność aż 3300mAh.

Z tyłu Liquid S2 zamontowano 13MP kamerę z szerokątnym 28mm obiektywem i sensorem BSI. Przednia kamera ma jeszcze szerszy, 24mm obiektyw, który pozwala na rejestrowanie obrazu w aż 88-stopniowym polu widzenia. Oprócz tego mamy w niej 2MP sensor BSI, który może przychwycić filmy w jakości Full HD.

Co do filmów 4K UHD (Ultra HD), to tak jak napisałem na początku – Acer Liquid S2 potrafi tworzyć takie nagrania. Dodatkowo m.in. dzięki wielkiej wydajności chipsetu jest możliwość przechwycenia wideo 1080p z prędkością aż 60fps. Nie zawiodą się także wielbiciele zdjęć panoramicznych, gdyż smartfon potrafi wykonać taką fotografię o wielkości aż 27MP.

Gabaryty Liquid S2 to 166 x 86 x 8.99mm. W obudowie znalazło się także miejsce na wsparcie łączności 4G LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi ac/a/b/g/n oraz oczywiście 3G i GPS.

Liquid S2 pojawi się w Europie już w październiku. Szkoda tylko, że Acer nie ujawnił jeszcze ceny tego supersmartfona. Jestem pewien, że na targach IFA będziemy mogli nieco dokładniej poznać to cudo.

Źródło: Engadget