Acer Liquid S2

Acer Liquid S2 w GFX Bench, działa w oparciu o chip Snapdragon 800

Acer to jeden z tych producentów, który na polu smartfonów muszą jeszcze wiele nadgonić. Wiele wskazuje jednak na to, że Acer nie ma zamiaru się poddać i wkrótce zaprezentuje swój nowy flagowy smartfon, model Liquid S2. Urządzenie pojawiło się właśnie w statystykach benchmarku GFX Bench, więc możemy potwierdzić część jego specyfikacji.

Acer Liquid S2

Według „mapy drogowej” firmy Acer, która niedawno wyciekła – Liquid S2 działa w oparciu o czterordzeniowy 2.3GHz procesor, ma 5.98″ ekran IPS 1080p, 2GB RAM’u, 16GB pamięci wewnętrznej oraz NFC. Już ostatnio podejrzewałem, że S2 może działać właśnie w oparciu o Snapdragona 800, czego dzisiaj mamy kolejny dowód.

Według danych GFX Bench Liquid S2 ma czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2.1GHz, grafikę Adreno 330 i 2GB RAM. Taki informacje wskazują oczywiście na to, że wewnątrz S2 faktycznie siedzi Snapdragon 800. Niestety S2 nie działa w oparciu o Android Key Lime Pie, tylko na dobrze znanej nam już wersji – 4.2.2 Jelly Bean. Mimo wszystko Acer do dnia premiery najprawdopodobniej zaktualizuje urządzenie do najnowszej, dostępnej w tym czasie wersji Andka.

Kiedy Liquid S2 zostanie zaprezentowany? Oczywiście nie ma na ten temat żadnych, oficjalnych sygnałów. Na „mapie drogowej” Acera przy S2 widniał miesiąc sierpień, jednak do jego końca zostało już tylko kilka dni, więc wątpię aby Acer zdążył zaprezentować ten smartblet do tego czasu. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na jakieś oficjalne informacje od Acera – być może ten tajwański producent pokaże nam S2 w przyszłym miesiącu, na targach IFA 2013?

Źródło: GFXBench