Acer Liquid Z3

Acer Liquid Z3 oficjalnie: tani Android w poręcznym wydaniu

Acer dokłada kolejnej cegiełki do przedstawicieli smartfonów z najniższej półki. Swoją prezentację miał właśnie model Liquid Z3 z 3.5″ ekranem i dwurdzeniowym procesorem.

Acer Liquid Z3

Liquid Z3 zaoferuje 4GB pamięci wewnętrznej, 3MP kamerkę główną a w sprzedaży ma być także Z3 w wariancie z dual-SIM. Wymiary urządzenia to 109 x 60 x 10.4mm przy wadze 120 gramów. Jak już wcześniej wspomniałem mamy tu 3.5″ ekran o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz (najprawdopodobniej Cortex-A9, więc nie jest źle) oraz 1500mAh baterię. Co do systemu, jest tu Android 4.2.2 Jelly Bean, jednak nie mamy się co spodziewać, że słuchawka zostanie zaktualizowana do 4.3.

Acer Liquid Z3 - czarny i srebrny

Acer chcąc umożliwić odbiór swojego smartfona jak najszerszej rzeszy odbiorców, zainstalował w nim cztery predefiniowane profile:

  • Basic Mode (Tryb Prosty): Dla najmłodszych, ułatwiający komunikację głosową i tekstową.
  • Senior Mode (Tryb Seniora): Wiadomości, radio, pogoda, szkło powiększające, zegar oraz skrótowe wybieranie kontaktów.
  • Classic Mode (Tryb Klasyczny): Wszystkie główne funkcje zorganizowane w jednym miejscu, aby ułatwić ogarnięcie sprzętu użytkownikom, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności ze smartfonem.
  • Keypad Mode (Tryb Klawiatury): Dla osób, które w pierwszej kolejności korzystają z głosu i muszą mieć szybki dostęp do klawiatury numerycznej.

Acer Liquid Z3 - czarny

Na koniec jednak najlepsze, czyli cena Liquid Z3. Smartfon już wkrótce pojawi się w europejskich sklepach w cenie wynoszącej zaledwie 99 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki – 425 zł. Wśród państw, gdzie Z3 ma być sprzedawany nie wymienia się co prawda Polski, myślę jednak, że urządzenie pojawi się także i u nas.

Źródło: Acer