Acer Liquid Z5 – front

Acer Liquid Z5 – 5″ smartfon w przystępnej cenie

Targi Consumer Electronics Show 2014 jeszcze nie ruszyły, jednak tuż przed nimi wystartowała lawina oficjalnych, producenckich prezentacji nowego sprzętu. Acer, który w dziedzinie smartfonów jest nadal jedną z najmniej rozpoznawalnych marek, zaprezentował swój niedrogi, 5″ smartfon z Androidem, model Liquid Z5.

Acer Liquid Z5 - front

Liquid Z5 działa w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean i ma 5″ekran o nieznanej rozdzielczości (prawdopodobnie 720p) wynoszącej 854 x 480 pikseli. Smartfon waży 147 gramów i mierzy 145.5 x 73.5 x 8.8 mm. Na zestaw jego funkcji składają się m.in. Wi-Fi, GPS oraz dźwięk DTS. We wnętrzu jest także dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHz (ponownie, nie wiemy na jakim chipsecie) oraz 4 GB pamięci wewnętrznej (trochę mało).

Z tyłu znajdziemy 5 MP kamerę, która według Acera jest najlepszą kamerką w tej klasie. Składa się ona z 5-elementowego obiektywu o jasności f/2.4 oraz sensora BSI z pikselami o wielkości 1.4 µm x 1.4 µm.

Według firmy Acer, smartfon Liquid Z5 ma być sprzedawany w sugerowanej cenie 169€ (ok. 680 zł). Sprzęt już w połowie stycznia powinien się pojawić w niektórych europejskich sklepach. Niestety nie wiem, czy Acer ma zamiar sprzedawać Liquid Z5 także w Polsce.

Szczerze mówiąc chciałbym wiedzieć, co Acer poprzez debiut tego urządzenia chce osiągnąć. Na rynku jest już przecież Motorola Moto G, która w krajach gdzie jest oficjalnie dostępna, może być kupiona w niższej cenie niż Z5.