acer-picasso-1

Acer Picasso na targach CTIA

Acer na targach CTIA zaprezentował swój tablet, który ma konkurować z takimi urządzeniami, jak Motorola Xoom i iPad 2.

Acer Picasso

Niestety Acer jak do tej pory nie spisał się dobrze, jeśli chodzi o ten tablet. Miał on pierwotnie działać w oparciu o system Android 3.0 Honeycomb, niestety prezentowana wersja ma zainstalowaną jedynie wersję 2.1 Eclair. Acer twierdzi, że wersja sklepowa będzie już posiadać system 3.0 Honeycomb, niestety trudno nie ulec wrażeniu, że zaprezentowany tablet został „zmontowany” na szybko, z byle jakim oprogramowaniem.

Sercem tabletu Picasso jest dwurdzeniowy układ NVIDIA Tegra 2, urządzenie posiada 16GB pamięci wewnętrznej – jeśli komuś to nie starczy, można skorzystać ze slotu kart SD i rozszerzyć pamięć. Nie udało mi się jedynie odnaleźć danych, nt. ekranu Picasso – nie wiem, jaką ma wielkość.

Czy Picasso ma szansę konkurować z takimi kombajnami, jak Motorola Xoom, albo Samsung Galaxy Tab 10.1? Moim zdaniem jak najbardziej. Acer to firma, która tworzy urządzenia tanie, ale z mocnym hardware. Jeśli tylko Acer Picasso nie będzie zbytnio odbiegać specyfikacją od innych, wcześniej wymienionych tabletów – to może je pokonać niską ceną. Fakt, że obecnie Picasso nie zachwyca – nie oznacza wcale, że wersja sklepowa tabletu będzie zła.