adobe-flash

Adobe Flash Player nie działa na Android 4.0, aktualizacja w drodze

Pewnie wielu z Was już wie, że najnowszy smartfon Google i Samsunga, czyli Galaxy Nexus – nie obsługuje Adobe Flash. Wina tego stanu rzeczy nie leży jednak po stronie Android ICS, lecz producenta Flasha, firmy Adobe.

Adobe - flash

Posiadacze Galaxy Nexus i innych słuchawek z Android Ice Cream Sandwich, będą musieli uzbroić się w cierpliwość – Adobe wypuści Flash dla ICS dopiero pod koniec tego roku. Co ciekawe – będzie to ostatni Adobe Flash dla urządzeń mobilnych, Android w wersji 5.0 nie doczeka się już Flasha. Oto oficjalne oświadczenie Adobe:

Adobe wyda jeszcze jedną wersję Flash Player dla mobilnej przeglądarki, która zapewni wsparcie dla systemu Android 4.0, i jeszcze jedno narzędzie Flash Linux Porting Kit – ukażą się one przed końcem tego roku.

Zaprzestanie wsparcia dla mobilnych wersji Adobe Flash, jest efektem zmiany strategii firmy Adobe, która „przerzuca” się powoli na standard HTML5. Wygląda więc na to, że z całej sytuacji zwycięsko wyjdzie Microsoft i Apple, którzy od początku stawiali na HTML5.

Źródło: GSMArena