Nokia Lumia 900 – Windows Phone 7.8

Aktualizacja do Windows Phone 7.8 została wznowiona

Kilka tygodni temu Microsoft wstrzymał aktualizowanie smartfonów do Windows Phone 7.8. Powodem tej decyzji, były błędy w tej wersji „okienek”. Całe szczęście, gigant z Redmond uporał się z nimi i wznowił upgrade.

Nokia Lumia 900 - Windows Phone 7.8

Najpoważniejszym błędem WP 7.8, który spowodował całą obsuwę, było niewłaściwe działanie kafelków ekranu głównego (Live Tiles). Kafelki nie mogły się właściwie aktualizować, co nie tylko denerwowało użytkowników, ale także narażało ich na straty finansowe, związane z niepotrzebnie zużywanym transferem danych. „Zapętlone” kafelki ciągle chciały pobierać nowe dane, co mogło zużywać nawet 1 MB danych na minutę. Według Microsoftu, do czasu wykrycia problemów, 16% osób posiadających urządzenia z Windows Phone 7.5, zdążyło je zaktualizować do Windows Phone 7.8.

Całe szczęście, teraz także pozostałe 84% użytkowników, może zaktualizować swoje smartfony. Jeśli więc posiadasz urządzenie, które działa w oparciu o Windows Phone 7.5, koniecznie podłącz je kablem do komputera i odpal Zune. Dowiesz się wtedy, czy aktualizacja jest dla Ciebie dostępna. Jeśli komuś w naszym kraju uda się dokonać aktualizacji do WP 7.8, niech koniecznie się tym faktem pochwali w komentarzu, pod tekstem.

Źródło: Nokia Care