Apple iOS 7.1

Aktualizacja do iOS 7.1 naprawi błąd, który powodował zwiechy ekranu głównego

Wielu użytkowników Apple iPhone skarży się, że ekran główny ich smartfona bardzo często zawiesza się, powodujących restart całego urządzenia. Okazuje się, że Apple ma już poprawkę, która rozwiąże ten kłopot.

Apple iOS 7.1

Pewnie osoby, które doświadczyły takiego zjawiska są dobrze zaznajomione z iPhone’owym ekranem śmierci, który w zależności od wariantu kolorystycznego urządzenia, jest biały lub czarny.

Apple iPhone - screen of death

Ekran Śmierci

Apple od początku było dobrze zaznajomione z tym problemem i pracowało nad odpowiednią poprawką, która ma go zlikwidować. Rzecznik Apple, Trudy Muller, w wywiadzie dla portalu Mashable powiedział, że wraz z kolejną aktualizacją dla iOS 7, sprawa zostanie rozwiązana.

Co może być przyczyną restartów  iPhone? Niektórzy użytkownicy zauważyli, że smartfon ma tendencję do takiego zachowania gdy poziom naładowania spadnie do 30% lub mniejszego. Inni posiadacze iPhone twierdzą, że ma to związek z odpalaniem konkretnych aplikacji. Pomijając przyczyny, z pewnością nie jest to fajne, gdy twój smartfon się restartuje.

Dobra wiadomość jest taka, że Apple już rozesłało iOS 7.1 w wersji beta 4 do deweloperów, więc wydanie finalnej wersji nie powinno zająć zbyt wiele czasu. Z najnowszych danych wynika, że aż 79% użytkowników iOS, którzy odwiedzają App Store, korzysta z iOS 7. Możemy więc zakładać, że całkiem spora ich rzesza uskarża się na rebooty swojego sprzętu.

Oczywiście iOS 7.1 przyniesie nie tylko poprawkę do wspomnianego wcześniej problemu, ale także niewielkie zmiany wyglądu UI oraz inne, mniej lub bardziej znaczące usprawnienia.