Microsoft Lumia Denim

Aktualizacja Lumia Denim już dostępna w Europie

Już od wczoraj Microsoft rozprowadza długo oczekiwaną aktualizację Lumia Denim. Nowy firmware pojawił się najpierw dla niektórych, chińskich smartfonów, jednak nikt się nie spodziewał, że Denim już w tym roku pojawi się w Europie. Całe szczęście stało się zupełnie inaczej.

Microsoft Lumia Denim

Aktualizacja Lumia Denim została oficjalnie zapowiedziana we wrześniu tego roku. Z informacji, które pojawiają się w sieci wynika, że Denim jest już rozprowadzany w około 30 krajach. Jeśli chodzi o Polskę, z danych podawanych przez Microsoft możemy wyczytać, że u nas upgrade do Lumia Denim otrzymały póki co tylko dwa sprzęty – obydwa sprzedawane przez operatora T-Mobile, a konkretnie modele Lumia 1320 oraz Lumia 625. Listę urządzeń (z podziałem na kraje), które dostały nowy soft – możecie znaleźć na oficjalnej stronie Microsoftu.

Co zawiera Lumia Denim? W skrócie – udoskonaloną aplikację kamery, lepszy Glance Screen oraz aktywację głosową za pomocą komendy „Hey Cortana!”. Pełną listę zmian, jaką przynosi Denim, możecie znaleźć w moim poprzednim tekście.