Apple iOS 7 – logo

Aktualizacje do Apple iOS 7 ruszą od 18 września (aktualizacja)

Siódma wersja systemu iOS swoją premierę miała dość dawno, bo na początku czerwca. Od tamtego czasu Apple skrupulatnie dopracowywało iOS 7, a teraz system jest już praktycznie gotowy do wypuszczenia go jako aktualizacji dla starych urządzeń. Które smartfony / tablety i kiedy dostaną iOS 7?

Apple iOS 7 - logo

Według informacji podanych podczas dzisiejszej prezentacji iPhone 5C oraz iPhone 5S – iOS 7 zostanie udostępniony już 18 września. Dostaną go smartfony iPhone 4, iPhone 4S oraz iPhone 5. Jeśli chodzi o tablety, to na liście szczęśliwców znalazły się wszystkie urządzenia od iPada 2 w górę. Oczywiście upgrade dostanie też najnowszy obecnie tablet Apple, czyli iPad mini. Cupertino nie zapomniało również o iPod touch – jego piąta generacja też otrzyma nowego iOS’a.

Apple wraz z iOS 7 wzbogaci też wszystkie zaktualizowane urządzenia o aplikacje iPhoto, iMovie, Pages, Numbers oraz Keynote – za darmo. Nowa wersja systemu będzie również kompatybilna z 64-bitowymi programami. Dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą iOS 7 jest oczywiście dużo więcej i możecie o nich przeczytać w moim wcześniejszym artykule. Niestety nie wiadomo, czy każde ze zaktualizowanych urządzeń dostanie taki sam zestaw funkcji. Wcześniej pojawiały się przecież informacje mówiące o tym, że niektóre z produktów Apple otrzymają iOS 7 z nieco okrojonymi „ficzerami”.

W tej chwili Apple już rozpoczęło udostępnianie ukończonego systemu iOS 7 Golden Master deweloperom, więc mogą oni zacząć przystosowywanie swoich aplikacji do tej nowej platformy.

Aktualizacja: Ten przepiękny dla wszystkich (no prawie) posiadaczy urządzeń Apple moment w końcu nadszedł! Gigant z Cupertino rozpoczął dystrybucję aktualizacji do iOS 7  dla smartfonów iPhone 4 i nowszych, tabletów iPad 2 i nowszych oraz iPoda touch 5-tej generacji. Upgrade w Polsce jest według licznych zapowiedzi dostępny od godziny 20:00. Jeśli udało Ci się zaktualizować swój sprzęt do iOS 7 – nie krępuj się i koniecznie podziel się wrażeniami w komentarzu.

Źródło: Apple