Android 4.1 Jelly Bean

Aktywacje Androida sięgnęły już pułapu 1.5 miliona dziennie

Eric Schmidt, czyli wiceszef Googlek, podczas udzielania wywiadu zdradził, że Android dziennie odnotowuje 1.5 miliona nowych aktywacji. Czy to dużo i jak są one liczone?

Android 4.1 Jelly Bean

Google bardzo lubi się chwalić swoimi statystykami, dotyczącymi systemu Android (gdyż są one zazwyczaj świetne). Ostatni raz, kiedy słyszeliśmy o aktywacjach Andka, dowiedzieliśmy się, że dziennie uruchamia go 1.4 miliona nowych użytkowników. Okazuje się, że teraz osiągnięty został kolejny kamień milowy, bo aktywacje podskoczyły do 1.5 miliona dziennie.

Jak są one w ogóle zliczane? Jedna aktywacja jest liczona wtedy, gdy użytkownik odpala nowe urządzenie z Androidem i loguje się za jego pomocą do swojego konta Google. Gigant z Mountain View nie zlicza więc tych jednostek, które nigdy nie zostaną zalogowane na Google Account.

Według Erica Schmidta, jeśli taki poziom zostanie utrzymany (a nawet zwiększony), Android ma szansę na osiągnięcie pod koniec roku pułapu 1 miliarda aktywnych urządzeń. Taka ilość androidowego sprzętu robi ogromne wrażenie. Zresztą, wystarczyłoby to na obdarowanie ponad 1/7 ludzkości kuli ziemskiej. Czy to jednak dobrze, że Android tak bardzo monopolizuje rynek?

Źródło: Engadget