Alcatel Idol X+

Alcatel Idol X+: kolejny 8-rdzeniowiec zawitał do Chin

TCL, czyli firma, która stoi za dobrze znaną w Europie marką Alcatel, zaprezentowała w Chinach swój kolejny smartfon – model Idol X+. Sprzęt dołączy do coraz bogatszego grona urządzeń, wyposażonych w 8-rdzeniowe chipy.

Alcatel Idol X+

Na temat Idol X+ mogliśmy usłyszeć już pod koniec listopada, kiedy to urządzenie pojawiło się na całej serii nieoficjalnych, dobrej jakości zdjęć. Co oczywiste, Idol X+ to tak naprawdę następca modelu Idol X. W odróżnieniu od niego X+ posiada jednak 8-rdzeniowy układ MediaTek MT6592, taktowany zegarem o częstotliwości 2 GHz. Idol X+ ma także 2 GB RAM’u, 2500 mAh baterię (Idol X miał 2000 mAh) oraz 5″ ekran IPS o rozdzielczości 1080p i 13 MP kamerę (te dwa parametry są akurat takie same, jak u poprzednika).

Jak sami możecie dostrzec na powyższym banerze, który reklamuje ten nowy smartfon – w zestawie z Idol X+ będzie również opaska na rękę Boom. Te akcesorium to oczywiście nic innego, jak kolejny gadżet monitorujący nasze sportowe postępy. Poprzez Bluetooth komunikuje się on ze smartfonem i współdziała z różnymi, wykorzystującymi jego możliwości aplikacjami.

Oczywiście nie tylko specyfikacja w TCL Idol X+ jest atrakcyjna. Producent zadbał też o to, aby i jego chińska cena była zachęcająca. Sprzęt wyceniono więc na 1999 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 995 zł. Czy Idol X+ będzie pod brandem Alcatela dostępny także i u nas? Tego niestety chiński producent nam nie zdradził.