Alcatel OneTouch Idol 2 Mini

Alcatel One Touch D820 z ekranem QHD w benchmarku

Wygląda na to, że za sprawą popularnego benchmarku GFXBench poznaliśmy kolejny smartfon, który zostanie wyposażony w ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Bynajmniej nie jest to telefon jednego z gigantów z branży, gdyż chodzi tutaj o Alcatela.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini

Producent ten najwyraźniej ma zamiar pójść w ślady Vivo, który ma przecież w swoim portfolio model Xplay 3S, ale także Oppo Find 7 oraz zaprezentowanego w ubiegłym miesiącu LG G3. Całkiem niedawno w benchmarku GFXBench przeprowadzone zostały testy Alcatela One Touch D820, którego parametry techniczne trafiły do wiadomości publicznej.

Benchmark zdradził nam, że Alcatel One Touch D820 pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat i będzie posiadał 4,6 – calowy ekran QHD oraz wyposażony zostanie w 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci przeznaczonej na pliki użytkownika. Sercem urządzenia będzie chipset MediaTek MT6595, na którego składać się będzie kombinacja rdzeni Cortex-A17 oraz Cortex-A7, które taktowane będą z częstotliwością 2,2 Ghz.

Inną ciekawostką jest para 7-megapikselowych kamer (przednia oraz tylna), które zdolne będą do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Urządzenie wyposażone będzie ponadto w szereg przydatnych modułów łączności z LTE na czele, jednak wszystko wskazuje na to, że zabraknie w nim NFC.

Parametry techniczne Alcatela D820 w GFXBench

Parametry techniczne Alcatela D820 w GFXBench

Trzeba wziąć jednak poprawkę na dane, które uzyskano dzięki GFXBench. Zdarzało się w przeszłości, że publikowane w nim przedwcześnie parametry kamery różniły się od tych, które mogliśmy znaleźć w smartfonie w chwili jego premiery, gdyż w benchmarku były one niejednokrotnie zaniżane. Na chwilę uwagi zasługuje również najciekawszy element urządzenia, czyli ekran. Wydaje się raczej niemożliwym, by Alcatel zastosował tak świetną rozdzielczość w tak niewielkim wyświetlaczu. Wynikałoby z tego, że gęstość pikseli w tym przypadku wyniosłaby aż 638 ppi.

Pomimo tego, że wyniki benchmarku GFXBench powinniśmy traktować raczej z przymrużeniem oka, to śmiało możemy spodziewać się high-endowego smartfona Alcatela w całkiem niedalekiej przyszłości. Wygląda również na to, że jeśli plotki o zastosowaniu ekranu QHD potwierdzą się, Alcatel dołączy do „wyścigu na rozdzielczości”, który pozbawiony jest raczej sensu, gdyż rynek najwyraźniej oczekuje od producentów smartfonów czegoś zupełnie innego.


 • regoat

  powinno byc wiecej takiech telefonow jak alcatel czy polskich marek u polskich operatorow w niskich cenach.

 • Wiktor Zacharek

  Oo Taka roździelczość przy 4,6 cala xD? Ciekawe ile ppi

  • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

   Napisałem w tekście, że z takiej rozdzielczości w przypadku tak „małego” wyświetlacza wynika wartość ppi na poziomie 638. :) Czyli niewiarygodna.