Alcatel One Touch Fire

Alcatel One Touch Fire z Firefox OS już latem zawita do Polski

Mozilla na targach Mobile World Congress zrobiła wielki krok do przodu zdradzając, kiedy pierwsze słuchawki z Firefox OS trafią do sklepów. Okazuje się, że jednym z pierwszych państw, które dostaną nowy system – będzie Polska.

Alcatel One Touch Fire

Smartfon, który możecie zobaczyć na zdjęciach, to Alcatel One Touch Fire. Według Mozilli, jest to pierwsza słuchawka z Firefox OS, jaka wejdzie do sklepów (w naszym kraju ma się pojawić latem). Mozilla niestety nie zdradziła specyfikacji urządzenia (zrobi to pewnie w najbliższych dniach sam producent, firma Alcatel). Oczywiście nie ma się co spodziewać, że Fire będzie urządzeniem z wyższej półki. Firefox OS w pierwszej kolejności zaatakuje segment smartfonów budżetowych. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można się więc spodziewać, że produkt Alcatela, będzie swoją specyfikacją zbliżony do ZTE Open.

Alcatel One Touch Fire

Jak zapewnia Mozilla, nad innymi smartfonami z Firefox OS już pracują tacy producenci, jak LG, Huawei oraz ZTE. Spora ilość ich produktów powinna pojawić się już w drugiej połowie roku. Nie wiem jak Was, ale mnie cieszy, że rynek systemów mobilnych różnicuje się, a do sprzedaży wchodzą coraz to nowe smartfony. Zresztą, im większa konkurencja na mobilnej arenie, tym lepiej dla nas, konsumentów.

Alcatel One Touch Fire

Aktualizacja: Nareszcie poznaliśmy specyfikację tego urządzenia. Alcatel One Touch Fire ma 3.5-calowy ekran HVGA TN, jednordzeniowy, 1 GHz procesor, 256 MB RAM, 512 MB pamięci dostępnej dla użytkownika oraz 3.2 MP kamerę. Jest tu też standardowy zestaw modułów łączności: WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS, radio FM oraz UMTS 900/2100 i 850/1900/2100 (obsługiwane prędkości do 7.2Mbps (DL) i 5.76 Mbps (UP)). Pod tylną klapką znajduje się wymienna bateria, o pojemności 1,400 mAh oraz slot na microSD (w zestawie będzie dostępna 2 GB karta tego formatu). Poniżej (dzięki portalowi Engadget) możecie obejrzeć pierwsze wideo, prezentujące Alcatel One Touch Fire.

Źródło: Engadget


  • Nazir

    Hahaha czyli będą buble „Zetafon” i dziadowskie smartfony Alcatel Touch.

    Już widzę nową grupę fanboys FF’OS a’la Android , już z widzę jak będą się ścierać poglądy 😀