Alcatel-One-Touch-Hero2-1

Alcatel One Touch Hero 2 także zadebiutował na targach IFA

Na berlińskich targach IFA swój najnowszy smartfon zaprezentowała także firma Alcatel – mowa oczywiście o modelu One Touch Hero 2. Podobnie jak poprzednik, telefon ten oferuje 6 – calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1080p, zapewniając tym samym 367 ppi.

Alcatel-One-Touch-Hero2-1

Ekran pokrywa dodatkowo wzmacniane szkło Dragontrail oraz powłoka oleofobowa. Smartfon ten – a właściwie to phablet – napędza chipset MediaTek MT6592, na którego składa się osiem rdzeni (Cortex-A7) taktowanych z częstotliwością 2 GHz, wspieranych naturalnie przez 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna w modelu Alcatel One Touch Hero 2 wynosi 16 GB, lecz istnieje możliwość rozszerzenia jej do 32 GB dzięki obecności slotu na karty microSD. Urządzenie to pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 KitKat.

Jeśli chodzi o kwestię zaimplementowanych tutaj modułów łączności to mamy tutaj Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 2.0, NFC oraz LTE. Zamontowana w tym smartfonie bateria ma pojemność 3100 mAh i według zapewnień producenta ma wystarczyć na 10 godzin rozmów w trybie 3G (4,5 godziny w 4G) oraz jego czuwanie przez 380 godzin. Hero 2 wyposażony został dodatkowo w stylus, podobny nieco do S Pen’a, który oferuje ponoć zdolność do rozpoznawania pisma ręcznego. 13 – megapikselowa, tylna kamera z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) umożliwia nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 1080p @ 30fps.

Alcatel_One_Touch_Hero_2_2

Alcatel ma rozpocząć sprzedaż modelu One Touch Hero 2 w Europie już końcem września w cenie €350 (na dzień dzisiejszy około 1460 złotych). Nie mamy w tej chwili żadnych informacji na temat jego dostępności poza Starym Kontynentem.