Alcatel One Touch Hero – zestaw

Alcatel One Touch Hero – phablet z 6” ekranem, pikoprojektorem i etui z E Ink

Targi IFA 2013 jeszcze się nawet porządnie nie rozpoczęły, a Alcatel zaprezentował już całą gamę swoich nowych, androidowych produktów. Jednym z nich jest phablet Alcatel One Touch Hero, który oprócz przyzwoitej specyfikacji posiada także wyjątkowo interesujące akcesoria.

Alcatel One Touch Hero

Niezła specyfikacja

Alcatel wziął sobie chyba do serca rynek phabletów, bo (jak się zresztą sami zaraz przekonacie) One Touch Hero to niezłe urządzenie. Phablet jest następcą One Touch Scribe Pro i oferuje gigantyczny 6” ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2GB RAM, rysik (a jakże inaczej), 1.5GHz czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon S4 oraz 8 lub 16GB pamięci wewnętrznej.

Alcatel One Touch Hero - zestaw

 

“Pod maską” znajduje się także 13MP kamera BSI CMOS z fleszem LED oraz 2MP kamerka do przeprowadzania wideorozmów.

Alcatel One Touch Hero - front

 

Touch Hero działa w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean, a za zasilanie odpowiedzialne jest 3400 mAh ogniwo.

Akcesoria jako gwóźdź programu

Może i specyfikacja One Touch Hero nie powala na kolana, ale posłuchajcie o akcesoriach. Do tego 6” smartbletu będzie można kupić m.in. stację dokującą / pikoprojektor (widoczny poniżej).

Alcatel One Touch Hero - projektor

To oczywiście nie wszystko, bo Alcatel po raz pierwszy pokazał etui na smartfon, które zostało wyposazony w elektroniczny papier E Ink. Dzięki niemu Hero możemy zamienić w zwykły czytnik ebooków.

Alcatel One Touch Hero - E Ink

Do dokupienia będzie również telefon Bluetooth, który ma stanowić swego rodzaju przedłużenie Hero. Po co wyciągać tak duże urządzenie z kieszeni lub torby, skoro połączenie lub wiadomość można wysłać / wykonać za pomocą tego akcesorium sprzężonego z phabletem.

Alcatel One Touch Hero - telefon Bluetooth

Nieco mniej interesującymi gadżetami są m.in. etui LED, które z przodu ma kilka rzędów diod LED, dzięki którym dowiadujemy się np. o nieodebranej wiadomości. Etui ze smartbletem łączy się poprzez specjalne piny z tyłu obudowy.

Wśród akcesoriów nie zabrakło też transmitera wideo, który za pośrednictwem Wi-Fi może przekazywać obraz z Hero np. na monitor lub TV.

Alcatel One Touch Hero - transmiter wideo

Bezprzewodowa ładowarka to kolejny gadżet, który można dokupić do Alcatela One Touch Hero.

Alcatel One Touch Hero - podkladka ladujaca

Kiedy Francuzi wprowadzą swój phablet do sklepów? Ma to nastąpić już w październiku, niestety cena pozostaje nieznana.

Źródło: Alcatel