Alcatel One Touch Idol Mini

Alcatel One Touch Idol Mini w sklepach pod koniec roku

Alcatel najwyraźniej dopiero zaczyna się rozkręcać w androidowym ekosystemie. Na Twitterze użytkownik @evleaks opublikował właśnie zdjęcia, prezentujące niezaprezentowany jeszcze smartfon tego producenta – One Touch Idol Mini.

Alcatel One Touch Idol Mini

Androidowe produkty Alcatela są już od jakiegoś czasu sprzedawane nawet w naszym kraju (ma je w swoich ofertach kliku polskich operatorów). Urządzenia cieszą się raczej średnią popularnością, dlaczego? Wiele osób w Polsce kojarzy Alcatela z raczej mało udanych telefonów komórkowych, które były co prawda tanie, ale jakość ich wykonania często wołała o pomstę do nieba. Według mnie to właśnie niepewność co do produktów Alcatela skutecznie ogranicza popyt na nie.

Ten francuski producent nie ustaje jednak w wysiłkach, aby ciągle wzbogacać portfolio swoich smartfonów.  Urządzenie, które możecie oglądać powyżej, to Alcatel One Touch Idol Mini. @evleaks niestety nie ujawnił specyfikacji tego smartfona i wiemy jedynie, że ma on mierzyć zaledwie 7.9mm grubości i ważyć 110 gramów. Podzespoły będą plasować One Touch Idol Mini na średniej półce cenowej.

Segment androidowych smartfonów „mini”, który został zapoczątkowany przez Samsunga, cieszy się coraz większym powodzeniem. Na rynku są już m.in. takie smartfony, jak Galaxy S4 mini oraz HTC One mini. Nie dziwi więc fakt, że także Alcatel chce dołożyć tutaj swoje dwa grosze. Znając tego francuskiego producenta możemy się spodziewać, że będzie to bardzo tanie, ale jednocześnie całkiem potężne urządzenie. Jego sklepowa premiera ma nastąpić dopiero pod koniec roku, więc z wszelkimi spekulacjami chyba lepiej wstrzymać się do tego terminu.

Źródło: Twitter (@evleaks)