Alcatel One Touch Idol mini

Alcatel One Touch Idol S oraz Idol Mini oficjalnie

Alcatel rozszerzył swoje portfolio androidowych smartfonów o dwa, nowe urządzenia – One Touch Idol S oraz Idol Mini. Jak przystało na tą francuską firmę, obydwa urządzenia będą się cechować atrakcyjnym designem, niezłą specyfikacją oraz korzystną ceną.

Alcatel One Touch Idol S

Alcatel One Touch Idol S

Mocniejszym z tych dwóch urządzeń jest Alcatel One Touch Idol S, który na swoim pokładzie ma 4.7″ ekran IPS o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2GHz, 1GB RAM oraz 8MP kamerę nagrywającą filmy 1080p w prędkości 30fps. Urządzenie ma także 1.3MP kamerę do przeprowadzania rozmów wideo, a całość działa w oparciu o Andka 4.2 Jelly Bean. Producent niestety poskąpił trochę pamięci wewnętrznej, bo mamy tu jej zaledwie 4GB (całe szczęście jest też slot na karty microSD). Do sprzedaży trafią trzy wersje urządzenia – w kolorze ciemnoszarym, różowym i czerwonym.

Alcatel One Touch Idol mini

Alcatel One Touch Idol mini

Drugim z pokazanych smartfonów, który możecie zobaczyć powyżej – jest One Touch Idol mini, czyli (w odróżnieniu od średniaka Idol S) słuchawka z niższej półki. Smartfon wyposażono w 4.3″ ekran o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 1.3GHz dwurdzeniowy procesor, 512MB RAM, 5MP kamerę główną, 4GB pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę microSD. Idol mini działa w oparciu o Android 4.2 Jelly Bean i korzysta z takich modułów łączności, jak HSPA+, Wi-Fi, A-GPS oraz Bluetooth 4.0. Alcatel Idol mini będzie dostępny w dwóch wersjach – z single-SIM i dual-SIM (tutaj większa będzie też pamięć wewnętrzna, która „podskoczy” do 8GB). Mini będzie do kupienia w kolorze różowym, srebrnym oraz ciemnoszarym.

Niestety Alcatel póki co nie ujawnił szczegółów na temat cen i dat dostępności obydwu smartfonów. Jestem jednak pewien, że już wkrótce zasilą one ofertę naszych rodzimych, polskich operatorów.

Źródło: Alcatel (1, 2)