Alcatel One Touch Idol X+ – front

Alcatel One Touch Idol X+: wyciekły zdjęcia i specyfikacja

Alcatel to firma, która stosunkowo niedawno rozpoczęła ekspansję w segmencie smartfonów opartych o system Android. Wiele urządzeń tego producenta spotyka się z ogromnym zainteresowaniem klientów, a to ze względu na połączenie dobrej specyfikacji i niskiej ceny. Alcatel szykuje właśnie kolejną słuchawkę, która wzbogaci jego ofertę – model One Touch Idol X+.

Alcatel One Touch Idol X+ - front

Alcatel One Touch Idol X swoją premierę miał w połowie września, jednak już teraz producent pracuje nad kolejną odsłoną tego urządzenia. TCL, czyli firma, która tak naprawdę stoi za Alcatelem, oznajmiła kilka dni temu, że jej nowym flagowym smartfonem będzie Idol X+. Do dzisiaj w zasadzie nie mieliśmy praktycznie żadnych informacji, jaką specyfikacją ma dysponować ten smartfon.

Alcatel One Touch Idol X+ - tył

Dzisiaj możemy zobaczyć nie tylko jego zdjęcia, ale także w części poznać specyfikację, która obejmuje najnowszy, „prawdziwie 8-rdzeniowy” chipset MediaTek MT6592. Reszta danych technicznych zapewne nie będzie mocno odbiegać od tych z modelu Idol X, który posiada 5″ ekran 1080p, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz 13 MP kamerę.

TCL poinformowało, że podczas dystrybucji Alcatela Idol X+ ma zamiar współpracować z chińskim sklepem JD.com. Niestety w tej chwili producent nie ujawnił, jaka będzie cena nowego smartfona i kiedy urządzenie wyląduje na międzynarodowych rynkach (o ile taki debiut jest w ogóle planowany). Miejmy nadzieję, że smartfon wkrótce doczeka się oficjalnej prezentacji, bo podobnie jak Zopo ZP998 – zapowiada się smakowicie.

Aktualizacja (30.11.2013): Do zestawu doszły kolejne dwa zdjęcia, na których widać Alcatela Idol X+.

Źródło