Alcatel One Touch Scribe Pro – przeciek

Alcatel One Touch Scribe Pro – 6″ ekran i czterordzeniowy CPU za 960 zł

Alcatel to francuska firma, której produkty w naszym kraju nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Producent stara się jednak jak może i prezentuje kolejne, androidowe smartfony, które dysponują niezłą specyfikacją a są przy tym bardzo tanie. Wiele wskazuje na to, że Alcatel chce „ugryźć” także trochę ze smartbletowego tortu i wkrótce pokaże 6″ urządzenie – One Touch Scribe Pro.

Alcatel One Touch Scribe Pro - przeciek

Alcatel swoją obecność szczególnie mocno zaznaczył na tegorocznych targach CES i MWC, gdzie pokazał m.in. One Touch ScribeOne Touch Scribe EasyOne Touch Snap oraz One Touch Idol Ultra. Tym razem jednak Francuzi chcą wzbogacić linię Scribe o kolejne urządzenie wyposażone dodatkowo w rysik – model One Touch Scribe Pro. Jak sami możecie zobaczyć na powyższej fotografii, Scribe Pro będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.5GHz (prawdopodobnie na chipsecie MT6589T), slot na dwie karty SIM, 6″ ekran (nie wiadomo o jakiej rozdzielczości, jednak nie powinniśmy się spodziewać niczego więcej, niż 720p), 13.1MP kamerę oraz baterię o pojemności 3,400mAh. Całość wzbogaci dźwięk Dolby Digital Plus.

Co mnie bardzo zaciekawiło, ze sfotografowanej broszurki wynika, że w zestawie będzie dodawane specjalne etui LED, na którego klapce zamontowano mały diodowy ekran, potrafiący wyświetlić niektóre informacje ze smartfona. Nie wiem jak Wy, ale ja pierwszy raz widzę takie rozwiązanie i szczerze mówiąc – bardzo mi się podoba.

Alcatel One Touch Scribe Pro w pierwszej kolejności powinien pojawić się w Hong Kongu, niestety nie wiadomo, czy zostanie też udostępniony na rynkach międzynarodowych. Mimo wszystko najlepsza jest cena tego urządzenia, która ma wynieść zaledwie 300$, czyli w przeliczeniu na złotówki 960 zł. Jestem pewien, że za taką kasę Scribe Pro także i u nas znalazłby sobie niejednego nabywcę.

Źródło: AndroidCommunity


  • Jack

    Ja bym nie ryzykował podawania ceny w złotych bo jak doliczyć opłaty, podatki, waty…

    • http://smartfan.pl Noob

      To prawda, jednak tam gdzie będzie sprzedawany zostanie wyceniony prawdopodobnie właśnie na taką kwotę. Oczywiście, jak trafi (o ile trafi) do nas, to dojdzie cała masa podatków, cło, marże i inne „fajerwerki”, które większą cenę o jakieś 300-500 zł.