alcatel-onetouch-t10-0

Alcatel One Touch T10 – budżetowy tablet francuskiego producenta

Alcatel, specjalista od rozwiązań budżetowych – zaprezentował swój nowy, niedrogi tablet z systemem Android, model One Touch T10.

Alcatel One Touch T10

One Touch T10 przypomina wiele innych, tanich tabletów z Androidem, dostępnych obecnie na rynku (np. firm Manta, Apollo, Vordon, Ainol itd.). Specyfikacja urządzenie nie powala. Mamy tu 7-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, 1 GHz, jednordzeniowy procesor Rockchip, 1 GB RAM, 4 GB pamięci użytkownika, 0.3 MP kamerkę do rozmów wideo oraz slot na karty pamięci microSD. Tablet działa w oparciu o nie najnowszą już wersję systemu Android, Ice Cream Sandwich.

Według producenta, cena One Touch T10 wyniesie około 120 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki – jakieś 500 zł. Czy za taką kwotę warto będzie nabyć Alcatel One Touch T10? W mojej skromnej opinii – nie. Na rynku jest wiele tabletów w tej cenie, które swoją specyfikacją mocno przewyższają T10. Co może nam dać Alcatel, poza trochę bardziej rozpoznawaną marką, a czego nie dadzą nam np. tablet firmy Ainol? W tej kwestii radzę się oczywiście wstrzymać do przeczytania pierwszych testów urządzenia. Mimo wszystko, nie spodziewam się, że produkt Alcatela wyróżni się choćby jakością wykonania od swoich tańszych, mniej znanych konkurentów.

Źródło: Eurodroid