Alcatel-One-Touch-View-WP78-leak-0

Alcatel One Touch View z Windows Phone 7.8 na zdjęciach

Do internetu przedostały się zdjęcia, ukazujące budżetowy smartfon Alcatel One Touch View z systemem Windows Phone 7.8.

Alcatel One Touch View WP 7.8


Alcatel do tej pory poruszał się w sferze systemu Android. Wygląda jednak na to, że ta francuska firma ma zamiar „ugryźć” również coś z systemu Windows Phone. Smartfon, który możecie oglądać w poniższej galerii, to One Touch View z systemem WP 7.8. Według rosyjskiego portalu Hi-Tech.Mail.ru, słuchawka jest napędzana chipsetem Snapdragon MSM7227A, wyposażonym w jednordzeniowy procesor Scorpion 1 GHz, 512 MB RAM oraz grafikę Adreno 200.

Według przecieku, smartfon ma mieć 4-calowy ekran IPS LCD o rozdziałce WVGA, 5 MP kamerę z fleszem LED i kamerę przednią VGA, do przeprowadzania rozmów wideo. Jeśli chodzi o łączność, jest tu 3G, Wi-Fi i Bluetooth. Niestety, przeciek mówi także o 4 GB pamięci wewnętrznej (z czego dla użytkownika pozostanie zaledwie 2.9 GB). Jak dobrze wiemy, Windows Phone 7.8 nie obsługuje kart pamięci – przyszli nabywcy będą więc musieli się mocno ograniczać, jeśli chodzi o wykorzystanie pamięci.

Alcatel One Touch View ma pojawić się w sklepach pod koniec tego roku. Cena urządzenia to podobno 200 euro, czyli około 825 zł.

Źródło: Hi-Tech.Mail.ru