Alcatel OneTouch Idol X+

Alcatel prezentuje 7.9 mm, 8-rdzeniowy smartfon OneTouch Idol X+

Alcatel, czyli dość dobrze znany u nas producent niedrogich smartfonów, zaprezentował na CES 2014 swój nowy, 8-rdzeniowy smartfon, model OneTouch Idol X+. Sprzęt tak naprawdę nie jest już dla nas większym zaskoczeniem, bo całkiem niedawno miał on swój chiński debiut.

Alcatel OneTouch Idol X+

OneTouch Idol X+ pod względem parametrów technicznych i gabarytów obudowy prezentuje się naprawdę świetnie. TCL (czyli firma, która jest właścicielem Alcatela) chwali się, że X+ ma zaledwie 7.9 mm grubości.

W smartfonie znajdziemy także 5″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli (441 ppi), 13.1 MP kamerę o jasności f/2.0, 8-rdzeniowy chip MediaTek MT6592, taktowany zegarem o częstotliwości 2 GHz na rdzeń. We wnętrzu jest także czterordzeniowe GPU ARM Mali450, z zegarem o częstotliwości aż 700 MHz. W porównaniu do swojego poprzednika, OneTouch Idol X+ ma także większą, 2500 mAh baterię oraz głośniki Hi-Fi. Co do pamięci operacyjnej, mamy tu 2 GB RAM’u.

Alcatel niestety nadal nie zdradził, jaka będzie cena OneTouch Idol X+ i kiedy ten smartfon pojawi się na półkach sklepowych. Pamiętajmy oczywiście, że jednym z głównych atutów, jakimi dysponują sprzęty Alcatela, jest niska cena. Idol X+ w Chinach został wyceniony na 330$, czyli około 1000 zł. Czy OneTouch Idol X+ ma szansę pojawić się w naszym kraju w podobnej cenie? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Jeśli do tej kwoty doliczymy podatki, cła, marże itp. – cena zapewne osiągnie pułap ok. 1500 zł. Czy Idol X+ będzie wtedy nadal atrakcyjnym smartfonem?