Alcatel One Touch Idol X

Alcatel prezentuje cztery nowe smartfony: One Touch Idol X, Idol Alpha, Idol S oraz Idol mini

Alcatel nie chcąc być gorszym od swoich konkurentów zaprezentował dzisiaj aż cztery, nowe smartfony oparte o system Android. One Touch Idol X, Idol Alpha, Idol S oraz Idol mini z pewnością wzbogacą portfolio tego producenta. Co urządzenia mają do zaoferowania?

Alcatel One Touch Idol X

Alcatel One Touch Idol X

Alcatel One Touch Idol X

Idol X to nowy, flagowy smartfon tego francuskiego producenta. Urządzenie ma 5” ekran 1080p (chroniony szkłem Dragontrail), 1.5GHz czterordzeniowy chip MediaTek MT6589+ (GPU PowerVR SGX544 MP2, 2GB RAM), 13MP kamerę z autofokusem i fleszem LED (nagrywanie 1080p), 2MP kamerę do rozmów wideo oraz 2000 mAh akumulator (trochę mało jak na dzisiejsze standardy).

Alcatel One Touch Idol X działa w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean “na wierzchu” którego zainstalowano firmową nakładkę Alcatela. Użytkownik dostanie 8GB lub 16GB pamięci wewnętrznej (wersja z single-SIM będzie mieć mniej pamięci niż ta z dual-SIM). Do sprzedaży wejdzie kilka wariantów kolorystycznych smartfona: m.in. żółty i czerwony. Alcatel zadbał także o smukły design, bo obudowa będzie mieć tylko 6.9mm grubości.

Alcatel One Touch Idol Alpha

Kolejne, zaprezentowane dzisiaj dzieło Alcatela. Smartfon ma 4.7” ekran IPS LCD o rozdzielczości HD (tak jak w przypadku poprzedniego modelu, jest chroniony przez szkło Asahi Dragontrail), 13MP kamerę, czterordzeniowy procek o taktowaniu 1.2GHz (zapewne również na jakimś chipie MediaTek), 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (brak wzmianki na temat slotu microSD) oraz 2000 mAh baterię, która według producenta starcza na 10 godzin rozmów w sieci 3G. Smartfon dodatkowo został wyposażony w moduł łączności 4G LTE.

Alcatel One Touch Idol Alpha

Alcatel One Touch Idol Alpha

W przypadku Idol Alpha warto wspomnieć także o designie, który jest wyjątkowo interesujący. Alcatel zamieścił na brzegach obudowy różnokolorowe diody LED, które swoim świeceniem poinformują nas np. o nieodebranym połączeniu, wiadomości lub zbliżającym się terminie w kalendarzu. Diody mogą tez przybierać odpowiednią, nastrojową barwę podczas np. oglądania wideo.

One Touch Idol Alpha posiada także aluminiową ramę obudowy, a grubość smartfona wynosi zaledwie 7.5mm.

Alcatel One Touch Idol S

Urządzenie swoją specyfikacją jest bardzo zbliżone do Idol Alpha. Ma 4.7” ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, 1.2GHz chip MediaTek oraz 2000 mAh baterię (ma starczać na 8.5-godzinną rozmowę przez sieć 3G). Niestety niektóre parametry są gorsze, niż w Idol S. Mamy tu np. tylko 4GB pamięci użytkownika (ale można ją za to rozszerzyć kartą microSD) oraz 8MP kamerę.

Alcatel One Touch Idol S

Alcatel One Touch Idol S

Jeśli chodzi o łączność, to tak jak w Idol Alpha – wewnątrz jest moduł LTE.

Alcatel One Touch Idol mini

To ostatni, pokazany dzisiaj smartfon Francuzów. Jak przystało na “mini” znajdziemy tu 4.3” ekran o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 4GB (wersja single-SIM) lub 8GB (wersja dual-SIM) pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD. Jeśli chodzi o CPU, jest tu dwurdzeniowy układ 1.2GHz i 1GB RAM. Alcatel niestety poskąpił nieco aparatu, bo ma on tu zaledwie 5MP (jednak może nagrywać filmy HD). Co do zasilania, odpowiada za nie ogniwo o pojemności 1700 mAh.

Alcatel One Touch Idol mini

Alcatel One Touch Idol mini

Wszystkie pokazane przez Alcatela smartfony działają w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean. Producent niestety nie ujawnił jeszcze ich cen oraz daty dostępności, jednak po Alcatelu możemy się spodziewać, że będą to niedrogie (jak na swoje możliwości) urządzenia. Jestem prawie pewien, że wszystkie pojawią się w ofertach polskich operatorów komórkowych.

Źródło: Alcatel