Allview Viva H7 Xtreme – 1

Allview Viva H7 Xtreme – niezły tablet w atrakcyjnej cenie

Rumuńska firma Allview wprowadza do Polski tablet Allview Viva H7 Xtreme. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (przecież u sprzedawców jest już cała masa tabletów, produkowanych głównie przez chińskich podwykonawców), jednak Viva H7 Xtreme to urządzenie godne uwagi z tego względu, iż łączy w sobie przyzwoitą specyfikację oraz stosunkowo niską cenę.

Allview Viva H7 Xtreme - 1

Zacznijmy jednak od specyfikacji, bo Allview Viva H7 Xtreme w tej kwestii naprawdę ma się czym pochwalić. Tablet został wyposażony w 7″ ekran IPS OGS LTPS, którego rozdzielczość wynosi 1920 x 1200 pikseli. Jako procesor zamontowano tu aż 8 rdzeni Cortex-A7, taktowanych po 1.7 GHz każdy. Niestety informacja prasowa była mało konkretna, gdyż nie podano, jakiego to rodzaju chipset.

Co z pozostałymi parametrami? Jest tu 2 GB RAM, 16 GB pamięci na dane, 5 Mpix oraz 8 Mpix kamery (główna dysponuje podwójnym fleszem LED oraz nagrywaniem Full HD). Producent chwali się, że Allview Viva H7 Xtreme mierzy zaledwie 7.5 mm grubości.

Warto także wspomnieć o tym, że wśród takich modułów, jak Wi-Fi, GPS oraz Bluetooth – znalazło się też miejsce dla modemu 2G/3G (2G: 900/1800/1900 MHz, 3G: UMTS 900/ 2100 MHz HSPA+). Co ciekawe, tablet dysponuje też funkcją dzwonienia.

Allview Viva H7 Xtreme - 2

Allview niestety nie zdradza, jaką pojemność ma akumulator we wnętrzu Viva H7 Xtreme. Wiemy jedynie, że jest on wyprodukowany w technologii Li-Po i pozwala na pracę do 6 godzin. Tablet jest już dostępny w przedsprzedaży, w sugerowanej cenie wynoszącej 799 zł.