Allview X1 Xtreme mini – 1

Allview X1 Xtreme mini wchodzi na polski rynek

Raczej mało znany u nas producent smartfonów, firma Allview Mobile, wprowadza na polski rynek niewielki, jednak bardzo zaawansowany technicznie model – X1 Xtreme mini. Naturalnie, jak przystało na produkt „nieco mniej markowy”, jest on opatrzony dość niską jak na swoje możliwości ceną – 1199 zł.

Allview X1 Xtreme mini - 1

Jeśli spojrzycie na specyfikację tego urządzenia, to sami stwierdzicie, że X1 Xtreme mini może z powodzeniem stawać w szranki z takimi smartfonami, jak Sony Xperia Z3 Compact lub Samsung Galaxy Alpha. Produkt firmy Allview Mobile dysponuje 4.7″ ekranem OGS IPS o rozdzielczości Full HD (469 ppi), który jest odpowiedni dla każdego, kto niekoniecznie chce nosić w kieszeni potężne, ponad 5″ smartfony.

Allview X1 Xtreme mini - 2

X1 Xtreme mini może się też pochwalić chipsetem. Pewnie spodziewacie się, że podobnie jak cała masa chińskich wynalazków – także i ten smartfon został oparty o układ firmy MediaTech. Nic jednak bardziej mylnego, bo we wnętrzu X1 Xtreme mini siedzi Qualcomm Snapdragon 800 MSM8274, z czterema rdzeniami o taktowaniu 2.15 GHz. Ponadto mamy tu 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane.

Smartfon posiada też zestaw niezłych kamer, bo znajdziemy tu 16 Mpix kamerę główną (sensor CMOS OV16825) z fleszem LED oraz 4 Mpix kamerkę z przodu (dla wielbicieli selfie, sensor OV4688). Producent chwali się także faktem, że w urządzeniu zainstalowano wzmacniacz Yamaha oraz system dźwięku DTS.

Allview X1 Xtreme mini - 3

Według zapewnień Allview, model X1 Xtreme mini posiada 2200 mAh akumulator, który starcza na ok. 11 godzin połączeń. Ogniwo zostało stworzone w technologii SDI, co daje mu o 30% większą pojemność i żywotność niż zwykłe baterie, o takich samych gabarytach. Smartfon działa oczywiście na bazie systemu Android 4.4 KitKat, jednak producent nie zdradził, czy urządzenie może liczyć na upgrade do 5.0 Lollipop.

Jak już wspomniałem na początku, model X1 Xtreme mini kosztuje 1199 zł i jest obecnie dostępny w przedsprzedaży, a „fizycznie” w sklepach wyląduje najprawdopodobniej w drugiej połowie grudnia.