Nokia Lumia 920 – biała

Aluminiowa Nokia Catwalk następcą Lumii 920?

Według portalu The Verge, Nokia na 2013 rok zaplanowała nową linię smartfonów z Windows Phone. Jak sugeruje ta nieoficjalna informacja, obudowa nowego flagowca z WP 8 ma być wykonana z aluminium.

Nokia Lumia 920 - biała

Nokia Lumia 920

Według źródeł The Verge urządzenie, które zastąpi Lumię 920 nosi nazwę kodową Catwalk, a jego obudowa została w całości wykonana z aluminium. Nokia chce podobno odejść od poliwęglanowych tworzyw, zastępując je starym, poczciwym aluminium. Catwalk dzięki temu zabiegowi, ma być dużo cieńszy i lżejszy, niż Lumia 920 (która swoją drogą waży więcej, niż 5.5-calowy Note II). Jeśli chodzi o specyfikację Catwalk, to będzie ona dość mocno zbliżona do tej, znanej nam z Lumii 920.

Wszystko wskazuje więc na to, że powrócą stare, aluminiowe obudowy, w które fiński producent pakował większość swoich słuchawek z Symbian OS. Według The Verge, przejście na metalowe obudowy pozwoli produktom Nokii na konkurowanie pod względem wagi i gabarytów, z urządzeniami wyposażonymi w iOS i Android. Zobaczymy, czy tak się w istocie stanie.

Źródło: The Verge


  • Reexiu

    Szkoda ze nie będzie innych kolorów tej Nokii. Przecież amelinium nie pomalują 😉

    • http://smartfan.pl Pest

      Z tego co wiem to można pomalować, np. Nokia N8 była aluminiowa – a występowała w wielu, różnych kolorach :)