Amazon Kindle Fire HD 8.9

Amazon Kindle Fire HD 8.9 oficjalnie dostępny także w Europie

Tablet Kindle Fire HD 8.9 do tej pory był dostępny wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Pewnie wszystkie osoby, szukające dobrego tabletu w niewygórowanej cenie ucieszy fakt, że Kindle Fire HD można teraz także kupić m.in. na terenie Europy.

Amazon Kindle Fire HD 8.9

Amazon Kindle Fire HD 8.9

Od dzisiaj Kindle Fire HD 8.9 można nabyć w oddziałach Amazonu, na terenie takich państw, jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Japonia. Jeśli chodzi o ceny urządzenia, to niestety są one wyższe, niż w USA. Za wersję z 16 GB ROM trzeba będzie zapłacić 269 euro (1125 zł), natomiast za 32 GB 299 euro (1250 zł). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie te ceny są dość atrakcyjne, dlaczego?

Za kwotę 1125 zł dostajemy 8.9-calowy tablet, wyposażony w ekran IPS Full HD+ (1920 x 1200 pikseli), 1.5 GHz, dwurdzeniowy chipset TI OMAP4470 (ten sam, który znajdziemy w takich urządzeniach, jak Samsung Galaxy Premier oraz BlackBerry Q10) oraz 1 GB RAM. Kindle Fire HD 8.9 mierzy zaledwie 8.8 mm grubości i waży 567 gramów.

System, który znajdziemy w tablecie, to mocno zmodyfikowana przez Amazona wersja Android 4.0 Ice Cream Sandwich, wraz ze sklepem aplikacji Amazon App-Shop.

Czy tablet będzie oficjalnie udostępniany w Polsce? Niestety, ale Amazon nie ma swojego przedstawicielstwa w naszym kraju. Aby zdobyć jakiś sprzęt tej firmy, musimy skorzystać z usług (często drogich) pośredników lub samodzielne zamówić urządzenie bezpośrednio od Amazon, z przesyłką do Polski. Swoją drogą, po sieci od dawna krążą pogłoski, że Amazon otworzy swój oddział także i u nas, ale kiedy do tego dojdzie? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Źródło: GSMArena


  • Nazir

    Wolę jednak kupić nowy Nexus7