Amazon – smartfon

Amazon pracuje nad 4.7″ smartfonem?

Amazon, który na rynku tabletów radzi sobie całkiem nieźle – ma najwyraźniej chrapkę także na smartfony. Według najnowszych doniesień, gigant już pracuje nad swoim pierwszym, tego typu urządzeniem.

Amazon - smartfon

Źródła, znajdujące się w strukturach dostawców komponentów do amazonowego smartfona, zdradzają, że firma jest już na etapie „doszlifowywania” sprzętowych aspektów urządzenia. Słuchawka ma podobno konkurować z najmocniejszymi smartfonami na rynku. Niestety, firma Foxconn, czyli partner Amazona, mający mu pomóc w produkcji urządzenia – z bliżej nieznanych powodów, opóźnia cały proces.

Jeśli chodzi o specyfikację smartfonu, to wiadomo tylko tyle, że Amazon zdecydował się na 4.7-calowy wyświetlacz. Możemy się także domyślać, że system urządzenia (tak, jak w przypadku tabletów tego producenta), będzie stanowić mocno zmodyfikowana wersja Androida.

Pierwotnie data wejścia urządzenia na rynek, była zaplanowana na drugi kwartał tego roku, niestety ze względu na problemy z Foxconnem, premiera nastąpi raczej dopiero w drugiej połowie roku. Jeśli chodzi o cenę, ma ona wynieść od 100-200$, czyli ok. 330-655 zł.

Źródło: Digitimes