Samsyng Galaxy 3D

Amazon pracuje nad smartfonem z ekranem 3D

Jak podaje The Wall Street Journal, Amazon od dłuższego czasu pracuje nad smartfonem, wyposażonym w ekran 3D. Kiedy urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane i co na jego temat wiadomo?

Samsyng Galaxy 3D

Plotki na temat tego, że Amazon buduje swój własny smartfon, nie są wcale nowością. Po raz pierwszy pisałem na ten temat w połowie zeszłego roku, a najnowsze (nie licząc dzisiejszych) wieści, pochodziły z marca tego roku. Według dzisiejszej informacji, Amazon tak naprawdę pokaże dwa smartfony, z czego jeden będzie budżetowcem, natomiast drugi, high-endowy, ma posiadać ekran 3D.

Według WSJ, urządzenie z trójwymiarowym ekranem ma mieć funkcję śledzenia wzroku, podobną do tej, z najnowszego flagowca Samsunga, Galaxy S4. Użytkownik będzie w stanie nawigować wzrokiem po menu urządzenia, a pokazywane obrazy mają „unosić się” nad wyświetlaczem, zupełnie jak hologram z Gwiezdnych Wojen. Niestety, oprócz tych „dość mglistych” doniesień, WSJ nie podaje żadnych konkretów. Nie wiemy więc, kiedy Amazon pokaże swoje dzieło i jaka będzie jego cena.

star wars - hologram

Przypomnę Wam jeszcze, że ekrany 3D nie są wcale nowością. Tego typu technologię w swoich smartfonach stosowali m.in. HTC oraz LG. Firmy stworzyły dwa urządzenia, z takimi ekranami, modele HTC EVO 3D oraz LG Swift 3D. Smartfony, chociaż bardzo nowatorskie, nie zrobiły na rynku zbyt wielkiej furory. Tak naprawdę ich ekrany wyświetlały obraz 3D dopiero w momencie, gdy patrzeliśmy na nie pod odpowiednim kątem, co skutecznie zniechęcało. Jeśli Amazon udoskonali tą technologię i odświeży pomysł, to ma szansę na duży sukces. Każdy przecież chciałby, aby ekran w jego smartfonie wyświetlał obraz 3D, najlepiej w formie hologramu, niczym gadżet z Gwiezdnych Wojen.

Źródło: The Wall Street Journal