Amazon – smartfon

Amazon wspólnie z HTC pracuje nad nową linią smartfonów?

Pewnie większość z Was słyszała ostatnio o Amazonie, który w Polsce planuje otworzenie swoich trzech centrów logistycznych. Okazuje się, że ten amerykański sklep-moloch najprawdopodobniej współpracuje z HTC nad stworzeniem zupełnie nowej linii smartfonów.

Amazon - smartfon

Tak naprawdę o smartfonie Amazona słyszymy już od dobrych kilku lat. Financial Times informuje, że Amazon faktycznie tworzy nie tylko jeden smartfon, ale całą ich linię. Tym razem sytuacja wygląda nieco inaczej, bo Amazon nad swoją słuchawką pracuje wspólnie z HTC.

Szef marketingu HTC, Ben Ho, stwierdził, że firma „zawsze szuka nowych możliwości„. Rzecznik Amazona spytany o możliwość wypuszczenia smartfona stwierdził jedynie, że „firma nie ma tego w planach na ten rok„. Według Financial Times smartfon nie pojawi się przed 2014 rokiem, więc wszystko się zgadza.

Amazon w tej chwili ma w swojej ofercie kilka własnych tabletów, które działają pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida. Niestety przez tą modyfikację OS Amazona utracił możliwość dostępu do Google Play, więc aplikacje na ten sprzęt można pobierać jedynie ze sklepu z aplikacjami Amazona.

HTC, które boryka się z coraz większymi problemami finansowymi z pewnością potrzebuje zastrzyku gotówki, który Amazon mógłby jak najbardziej zapewnić. Jestem pewien, że współpraca z Amazonem wpłynęłaby też na umocnienie marki HTC – przecież wyprodukowanie dobrego sprzętu dla Amazona to świetna reklama (podobnie jak produkcja Nexusów dla Google przez Asusa i LG).

Nie wiem czy pamiętacie, ale HTC swój żywot zaczynało od produkcji smartfonów dla zewnętrznych firm. Sony Ericsson Xperia X1 oraz T-Mobile G1 to m.in. dzieła tajwańskiego giganta. Być może powrót do korzeni wyszedłby HTC na dobre?

„Byliśmy bardzo skupieni na budowaniu własnej marki, jednak jesteśmy również otwarci na współpracę z operatorami i innymi producentami sprzętu.” – Ben Ho, szef marketingu HTC

Źródło: FinancialTimes