Amazon-Logo

Amazon wyprodukuje swój własny smartfon

Amazon, pionier w dziedzinie sprzedaży internetowej – planuje wypuszczenie na rynek swojego własnego smartfonu.

Amazon - logo

Według serwisu Bloomberg, Amazon jest w połowie procesu projektowania swojego pierwszego smartfona. Ten największy internetowy sprzedawca na świecie chce konkurować ze słuchawkami iPhone oraz Android. Amazon współpracuje podobno z chińskim gigantem Foxconn (ten sam, u którego Apple produkuje swój sprzęt).

Niestety, na temat smartfonu Amazon nie mamy żadnych innych informacji. Można jednak zakładać, że jeśli ma konkurować z iPhone, to będzie musiał być naprawdę „wypasiony”. Nie wiadomo oczywiście, na jakim systemie będzie się opierać to tajemnicze urządzenie – eksperci twierdzą jednak, że ma to być mocno zmodyfikowany Android (tak jak w tablecie Kindle Fire).

Amazon to firma z ogromnym potencjałem, której strony odwiedza na całym świecie dziesiątki milionów osób. Z taką „odwiedzalnością” amerykański sklep nie powinien mieć problemu z rozreklamowaniem swojego produktu – i jeśli będzie sprzedawany w przyzwoitej cenie, może odnieść sukces (zupełnie jak Kindle Fire). Przypominam też, że po sieci krążą pogłoski na temat wejścia Amazon do Polski – byłoby więc bardzo miło, gdyby i u nas dało się kiedyś kupić produkty tej firmy.

Źródło: Bloomberg