Google – logo

Amerykański Departament Sprawiedliwości chroni Google?

Amerykański Departament Sprawiedliwości przyjrzy się transakcji hurtowego zakupu patentów od firmy Nortel, przez m.in. Apple, RIM, Microsoft i Sony.

Google

Kilka dni temu pisałem o tym, że Google kupiło około 1,000 patentów od IBM. Wspomniałem też wtedy, że w kwietniu Apple, RIM, oraz Microsoft, wygrały aukcję (w której też startował Google) i kupiły około 6,000 patentów. Okazuje się, że cała transakcja została bardzo sprytnie przeprowadzona – gdyż m.in.  Apple, RIM, Microsoft i Sony założyły konsorcjum o nazwie Rockstar Bidco, które wyłożyło 4.5 miliarda dolarów na zakup tychże 6,000 patentów od Nortela.

Całą sprawę ma teraz zbadać Amerykański Departament Sprawiedliwości, gdyż istnieje podejrzenie, że zakupione patenty mogą posłużyć w walce przeciwko producentom urządzeń z systemem Android. Myślę, że Amerykański Departament Sprawiedliwości dokonał w tym momencie odkrycia stulecia, nikt przecież nawet nie przypuszczał, że takie hurtowe zakupy patentów mogą posłużyć przeciwko rynkowym oponentom. Z drugiej strony Google zapewne kupiło 1,000 patentów od IBM – tylko po to aby się bronić :)

Źródło: AndroidCentral