htc-desire

Android 2.3 Gingerbread dla HTC Desire – anulowany

Bardzo zła wiadomość dla posiadaczy smartfonów HTC Desire – nie będzie aktualizacji Gingerbread dla tego modelu.

HTC Desire

Inżynierowie HTC zarzucili prace nad Gingerbread dla Desire podobno ze względu na „brak pamięci”. Wygląda więc na to, że programistom nie udało się wpasować Pierniczka i nakładki HTC Sense w pamięć Desire. Oto treść oficjalnego komunikatu firmy HTC:

Nasze zespoły inżynierów ciężko pracowały przez ostatnie kilka miesięcy, aby znaleźć sposób, który dałby możliwość instalacji Gingerbread na HTC Desire, bez szkody dla HTC Sense. Niestety z przykrością informujemy, że byliśmy zmuszeni do zaakceptowania faktu, iż Desire nie ma wystarczająco dużej pamięci, aby nakładka Sense i Gingerbread działały na tym urządzeniu. Szczerze przepraszamy za tę rozczarowującą wiadomość.

Tym samym można chyba już położyć krzyżyk na HTC Desire, które ugrzęzło na Android 2.2 Froyo – i tak już najprawdopodobniej zostanie (nie wliczając nieoficjalnych ROMów). Szkoda, że HTC nie może wypuścić samego Gingerbread, bez nakładki Sense – to pewnie rozwiązałoby problem, ale widać Desire bez nakładki Sense jest nie do przyjęcia dla HTC.

Źródło: Eurodroid